به گزارش پارس نیوز، 

سازندگان چینی به دور از تشریفات قانونی و پرداخت حق استفاده، از طریق مهندسی معکوسی  یا  دستبرد فیزیکی، طراحی‌های بکار رفته در تراشه‌های DRAM سازندگان کره‌ای را به سرقت برده‌اند. به گفته یکی از مهندسین بخش تراشه سامسونگ، شما نمی‌توانید بدون در دست داشتن طراحی‌های اختصاصی به ثبت رسیده یا همان مالکیت معنوی، هیچ جایگاه خاصی در بازار تراشه کسب کنید یا دست کم در سطح گسترده چنین امکانی وجود ندارد. این طراح سامسونگ می‌گوید سازندگان برای تولید انبوه تراشه در مقیاس تجاری نیاز دارند محصولات آنها از نظر سازگاری با استانداردها مورد ارزیابی و تأیید قرار بگیرد، همچنین ضروری است طراحی‌های آنها با نیازهای مشتریان هم خوانی داشته باشد که در نبود مالکیت معنوی عملاً برای سازندگان چینی غیر ممکن است.

به عقیده این طراح سامسونگ، سازندگان چینی تراشه‌های حافظه به این نتیجه رسیده‌اند که توسعه روش‌های ساخت تراشه‌های DRAM و Flash بسیار دشوارتر از آن چیزی است که تصور می‌کردند و از این رو به سرقت دست آوردهای دیگر سازندگان روی آورده‌اند.

یکی از کمپانی چینی که از سوی Micron و حالا سامسونگ و SK Hynix به سرقت طراحی‌های تراشه متهم شده است، Fujian Jin Hua IC نام دارد. Micron این سازنده چینی را متهم کرده آنها طراحی تراشه‌های این کمپانی را از طریق یک سازنده تایوانی به نام UMC به سرقت برده‌اند. با این حال دادگاه‌های چین به نفع UMC  رأی دادند و فروش محصولات Micron در این کشور را ممنوع اعلام کردند. سال گذشته Micron از UMC   و شریک تجاری آن، Fujian Jin Hua IC، به اتهام سرقت طراحی تراشه شکایت کرد اما دادگاه Micron را به نقص پتنت محکوم کرد.