بازار کتاب همیشه داغ است. بازار کتاب چند وقتی به دلیل شیوع کرونا تعطیل است. کرونا و برپایی محدودیت ها و قرنطینه بر بازار کتاب تاثیر بسیاری گذاشته است.


به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، از فردا یکشنبه ۳۱ مردادماه کتابفروشی‌ها در کنار دیگر اصناف می‌توانند فعالیت حضوری داشته و فروشگاه‌ها را بازگشایی کنند.

بر اساس این گزارش، اتاق اصناف در خصوص شروع به کار واحد‌های صنفی، ادارات، بانک‌ها و چگونگی فعالیت آنها در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: یکشنبه اولین روز کاری ادارات، بانک‌ها و اصناف استان تهران است.

پیش از این اعلام شده بود ادارات، بانک‌ها و اصناف استان تهران از دوشنبه ۲۵ تا شنبه ۳۰ مرداد ماه تعطیل هستند. بنابراین اولین روز کاری یکشنبه ۳۱ مرداد ماه خواهد بود و امروز (شنبه) نیز بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا جزو تعطیلات کرونایی محسوب می‌شود.

هومان حسن پور رئیس اتحادیه ناشران و کتابفرشان تهران در گفت‌گو با خبرنگار فارس درباره چگونگی فعالیت و بازگشایی کتابفروشی‌ها گفت: تا این لحظه و با توجه به اعلام، از فردا یکشنبه کتابفروشی‌ها نیز در کنار سایر اصناف قادر به فعالیت بوده و می‌توانند ارائه خدمات داشته باشند. اما رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار مجدانه پیگیری می‌شود. 

این گزارش اضافه می‌کند، با توجه به اینکه کتاب‌فروشی‌ها جزء مشاغل گروه ۲ هستند در روزهای شیوع کرونا در شهرهای قرمز تعطیل شدند و اجازه فعالیت و پذیرش مشتری نداشتند.