مراسم های محرم امسال هم مانند سال گذشته با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود. در محرم 1400 عزاداری در فضای باز بلا مانع اعلام شد. 


به گزارش «فرهیختگان»، میثم مطیعی شب گذشته در مراسم دهه اول ماه محرم که در آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر (ع) برگزار شد، با استناد به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار مهم بود و لازم است همه دست به دست هم بدهیم تا اوامر ایشان محقق شود.

این مداح برجسته کشوری با بیان اینکه هیأتی ها تا کنون نشان دادند که در صف اول خدمت، کمک و یاری رساندن به مردم بوده و هستند، عنوان کرد: هیأتی ها همیشه بین مردم و از متن مردم هستند.

وی به ابلاغیه اخیر ستاد ملی کرونا اشاره کرد و گفت: ستاد ملی کرونا اعلام کرد برگزاری مجالس عزاداری امام حسین (ع) در اماکن مسقف ممنون است، هیأت امامزاده قاضی الصابر (ع) نیز به این دستور پایبند خواهد بود هر چند تاکید داریم اگر این هیأت از نخستین روز محرم در این مکان مجلس عزاداری برگزار کرد با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و اخذ مجوزها بوده است.

مطیعی در ادامه خاطرنشان کرد: طبق ابلاغیه ستاد ملی کرونا که مصوب شده بود برگزاری مجالس عزاداری در فضای بسته با سقف ۶ متر مانعی ندارد؛ سقف حرم امامزاده قاضی الصابر (ع) ۷ متر و زیر گنبد ۹ متر است. همچنین مصوب شده بود ظرفیت و تعداد عزاداران حاضر باید کم باشد؛ با توجه به اینکه ظرفیت این امامزاده ۳ هزار و ۵۰۰ نفر است به ۳۵۰ نفر تقلیل داده شد حتی بانوان در فضای باز و صحن امامزاده مستقر شدند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین جلسه امامزاده قاضی الصابر (ع) از امشب تعطیل و ادامه این مجلس در دانشگاه امام علی (ع) برگزار خواهد شد.