به گزارش پارس نیوز، طی روزهای گذشته تمامی حواس اهالی رسانه و همچنین دوست داران هنر سینما معطوف به اعلام اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر بوده است. آثار که امسال می‌خواهند کسب سیمرغ‌ها بلورین به مصاف یکدیگر بروند.

قریب به یقین اهالی سینما جشنواره امسال را رقابت میان جوانان و باتجربه‌ها می‌دانند. کنار هم قرار گرفتن اسامی همچونمحمدحسین مهدویان، سعید روستایی، مرتضی علی عباس میرزایی، فریدون جیرانی، نرگس آبیار و کیومرث پوراحمد رقابتی هیجان انگیز در بزرگترین رویداد سینمایی کشور را نوید می‌دهد.

البته برخی کارگردانان ترجیح می‌دهند به دور از حاشیه‌های مرسوم در ماه پاییز و عجله برای رساندن فیلمشان به جشنواره فیلم فجر خیلی زودتر اثرشان را با فراغ بال آماده کنند. سیاوش اسعدی با سومین اثر خود در مقام کارگردان سینما راهی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شده است.

همبازی شدن جمشید هاشم‌پور و امین حیایی در فیلم درخونگاه

فیلم سینمایی "درخونگاه" که سال گذشته به دلیل کامل‌نبودن از حضور در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر باز مانده بود، امسال در بزرگترین رویداد سینمایی کشور حاضر شده است. 

از نکات جالب توجه فیلم سینمایی درخونگاه می‌توان به تکرار همکاری مشترک امین حیایی و جمشید هاشم‌پور در این فیلم سینمایی اشاره کرد. در صورتی که این فیلم به جشنواره فیلم فجر برسد این دومین همکاری متوالی این دو بازیگر در دو دوره جشنواره فیلم فجر است.

امین حیایی و جمشید هاشم‌پور سال گذشته نیز فیلم سینمایی "دارکوب" ساخته بهروز شعیبی را در جشنواره فیلم فجر داشتند که هاشم‌پور به خاطر بازی در آن سیمرغ بلورین نقش مکمل مرد را دریافت کرد.

این فیلم به کارگردانی سیاوش اسعدی و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور،‌ ژانری اجتماعى دارد و داستان آن در اوایل دهه ۷۰ خورشیدی سپرى مى‌شود. "درخونگاه" طی ۷۵ روز در محله‌های مرکزی و جنوبی تهران از جمله شاپور و امامزاده یحیی فیلمبرداری شد.

همبازی شدن جمشید هاشم‌پور و امین حیایی در فیلم درخونگاه

در اواسط فیلمبرداری این فیلم، حادثه‌ای برای امین حیایی (در نقش جوانی شرور) رخ داد و باعث شکستگی پای او شد. حیایی بعد از چند روز استراحت اعلام کرد که می‌خواهد با پای شکسته مقابل دوربین برود تا فیلم به جشنواره فجر برسد. با این وجود، "درخونگاه" در بخش سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر پذیرفته نشد.

اسعدی پس از این اتفاق، ضمن انتقاد از روند برگزاری جشنواره فیلم فجر، عمده‌ترین دلیل پذیرفته‌نشدن «درخونگاه» در بخش مسابقه را ناقص بودن آن دانسته و گفته بود: فیلمی که ما به دفتر جشنواره ارسال کردیم، یک‌سوم از آن چیزی بود که قرار بود ساخته شود. یعنی دوستان هیأت انتخاب نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ دقیقه از فیلم را دیدند، اما با این حال رأی قابل توجهی داشت.

همبازی شدن جمشید هاشم‌پور و امین حیایی در فیلم درخونگاه

امین حیایى، ژاله صامتى، مهراوه شریفى‌نیا، نادر فلاح، محمود جعفرى، منصور شهبازى، افشین سنگ چاپ، فاطمه مرتاضى و پانته‌آ پناهى با حضور جمشید هاشم‌پور در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبردارى: تورج اصلانى، فیلمبرداران: حسن و مهدى اصلانى، مدیر برنامه‌ریزى و دستیار اول کارگردان: علیرضا صالحى، طراح صحنه و لباس: مجید على اسلام، طراح گریم: آرزو حلاجى، مدیر صدابردارى: ناصر انتظارى، مدیر تولید: ناصر ریحان‌صفت، جانشین تولید: عباس نصرالله، جلوه‌هاى ویژه میدانى: رضا ترکمان، عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: مهرداد ناصرى، تدوین همزمان: محمدرضا مویینى، صداگذارى: علیرضا علویان، موسیقى: فرزین قره گوزلو، مشاور پروژه: روزبه معینى.