به گزارش پارس نیوز، علی انصاریان مجری برنامه زنده تلویزیونی «ورزشگاه» شب گذشته ۱۸ دی ماه به گزارشگر افغاستانی که درباره تاخیر در پخش بازی فوتبال ایران- یمن از تلویزیون ایران اظهار نظر کرده بود، واکنش نشان داد که با انتقادات بسیاری همراه شد.

روابط عمومی شبکه پنج سیما در واکنشی به این اتفاق آورده است: «متاسفانه این مطلب از سوی رسانه ها و فضای مجازی با حواشی و سوءتفاهم های بسیاری روبرو شده است. اظهار نظر مجری برنامه صرفا از جهت غرور ملی بوده و به هیچ وجه هدف تمسخر و توهین به ملت شریف و همسایه افغاستان نبوده است.»

پژمان ماندگاری تهیه کننده برنامه «ورزشگاه» در پی حواشی به وجود آمده نسبت به گفته های علی انصاریان بیان کرد: تمام برنامه‌های روز دنیا به خصوص رشته فوتبال، مجریان خود را از ستاره رشته مورد نظر انتخاب می‌کنند که بازنشسته هستند در واقع یک فرد فوتبالی را که توان اجرا داشته باشد، برمی‌گزینند.

وی ادامه داد: در این برنامه ها یک مجری را در کنار این فرد فوتبالی قرار می‌دهند تا بحث و گفتگوی تخصصی انجام دهد بنابراین ما هم در این برنامه علی انصاریان را که سابقه اجرا و علاقه به این کار دارد بعد از تست گرفتن، انتخاب کردیم.

علی انصاریان مجری برنامه نیز با انتشار ویدئویی در فضای مجازی نسبت به حواشی ایجاد شده و برخی از سوءبرداشت ها واکنش نشان داد و گفت: شب گذشته من در برنامه «ورزشگاه» نسبت به اظهارنظر گزارشگر واکنش نشان دادم. متاسفانه این موضوع دستخوش سوءتفاهم و برداشت های اشتباهی در رسانه ها و فضای مجازی شده است. باید بپذیریم که هر سازمان و نهادی قوانین خاص خود را در پخش برنامه زنده، داشته و دارد که آن به تدابیر و تصمیمات مدیران ارشد باز می گردد. هدف من صرفا کنایه به گزارشگر بود که چرا در این مورد اظهار نظر کرده است. در اینجا لازم می بینم که با قاطعیت تمام بگویم، هدف من خدای نکرده تحقیر و توهین نسبت به کشور همسایه و دوستان افغاستانی نبوده و نخواهد بود و با کمال شجاعت و جرات از تمامی دوستان افغاستانی در صورت ناراحتی عذرخواهی می کنم. نکته اصلی این است که سخنم و حرف من صرفا پیرامون جواب به گزارشگر بوده و هست.