به گزارش پارس نیوز، قیمت بلیت سینماها طی سالهای گذشته رشد چشمگیری داشته و این افزایش قیمت با ظهور و بروز پردیس‌های سینمای شکلی دیگر به خود گرفته است.

پیش از این سینماهای قدیمی با بلیت‌های کم ‌بها و البته با امکاناتی بسیار کم پذیرایی تماشاگران بودند. سینماهایی که اکثراً از وضعیت صدا و تصویر پایینی بهره می‌بردند و از طرفی حتی صندلی‌های نامناسبی را برای تماشاگران تخصیص داده بودند.

از طرفی با حضور پردیس های سینمایی احترام به مخاطب سینما شکلی تازه به خود گرفت. پردیس‌های سینمایی با حال و هوایی کاملاً متفاوت می‌توانستند پایان هفته‌ای دلچسب را برای مخاطبان به همراه داشته باشند. وجود مراکز خرید، فست فودو بخش غذاخوری بسیار مفصل و همچنین بخش‌های برای سرگرمی جوانان و حتی کودکان باعث شد تا نوع تماشای فیلم به طور کلی عوض شود.

قانون مورفی را در کدام سینماها ارزان‌تر ببینیم؟

البته افزایش دو برابری قیمت بلیت این سینماها و همچنین سینماهای قدیمی خود مساله‌ای جریان ساز شد. مساله‌ای که به شدت در تعداد مخاطبان سینما تاثیر منفی گذاشت و هم اکنون می‌توان تعداد مخاطبان این هنر را کمتر سه میلیون نفر برای پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران دانست.

به همین دلیل سینماداران و صنف پخش تصمیم گرفتند روزهایی را برای خانواده‌ها در نظر بگیرند تا آنها بتوانند به صورت نیم بها به تماشای فیلم بنشینند. در ابتدا تنها سه شنبه‌ها برای تخصیص بلیت نیم بها در نظر گرفته شد و باز هم افت مخاطب دلیلی شد تا شنبه‌ها نیز به روزهای نیم بهای تمامی سینماها اضافه شود.

هر هفته به معرفی یک فیلم بهای تماشای آن در چندین پردیس سینمایی و همچنین سینماها خواهد پرداخت و این هفته فیلم قانون مورفی آخرین ساخته رامبد جوان را بررسی کرده است.

 

قانون مورفی تازه‌ترین ساخته رامبد جوان است که بازیگرانی همچون امیر جدیدی، امیر جعفری، هادی کاظمی، سروش صحت، آناهیتا درگاهی، ارشا اقدسی و رامبد جوان در آن به ایفای نقش پرداخته اند.

تماشاگران سینما می‌توانند این فیلم را در سینما استقلال تهران که واقع در مرکز شهر و خیابان ولیعصر (عج) است در روز‌های شنبه و سه شنبه با بلیت مناسب ۶۰۰۰ تومانی تماشا کنند. این فیلم از ساعت ۱۱ صبح تا ساعت ۲۳ در ۱۴ سانس اکران می‌شود.

تماشاگران شمال شهر تهران می‌توانند با پرداخت ۸۰۰۰ تومان به ازای هر بلیت در سینما آستارا واقع در محدوده تجریش به تماشای قانون مورفی بنشینند. همچنین در همان منطقه پردیس سینمایی ارگ وجود دارد که با همان قیمت میزبان مخاطبان خواهد بود.

اهالی جنوب تهران و منطقه شهرری می‌توانند برای تماشای آثار سینمایی به پردیس راگا بروند. این پردیس نیز این روز‌ها در سه سانس فیلم قانون مورفی را به نمایش می‌گذارد. البته نکته جالب توجه آن است که بهای بلیت این فیلم در پردیس راگا در روز‌های نیم بها بسیار اندک و معادل ۵۰۰۰ تومان است.

پردیس مگامال واقع در غرب تهران یکی از بهترین امکان‌ها برای تماشاگرانی است که در غربی‌ترین نقطه پایتخت سکونت دارند. این پردیس که از جمله پردیس‌های تازه کار است هم قانون مورفی با قیمت ۸۰۰۰ هزار تومان در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. مگامال از ساعت ۱۱ صبح تا نیمه شب میزبان مخاطبان است.  

پردیس سینمایی باغ کتاب یکی از پردیس‌های نسبتاً مناسب برای اهالی شمال شرق تهران محسوب می‌شود. این پردیس سینمایی با داشتن تعداد بسیار زیادی سالن و امکانات نسبتاً کامل محیطی آرام در محوطه‌ای سرسبز برای تماشاگران پدید آورده است. این پردیس سینمایی این پردیس با بهای بلیت ۸۰۰۰ تومانی از ساعت ۱۱ صبح تا ۲۳ شب میزبان مخاطبان است.

بهترین گزینه، اما برای مخاطبان مرکز شرق و همچنین جنوب شرق تهران سینما‌های ماندانا و پردیس تیراژه دو هستند که هر دو سینما در روز‌های نیم بها فیلم را با قیمت ۸۰۰۰ هزار تومان به ازای هر بلیت در اختیار مخاطب می‌گذارند. پردیس تیراژه در محله نظام آباد و سینما ماندانا در خیابان دماوند گزینه‌های اصلی شرقی نشینان تهران است.

 

۲۳:۴۰

۲۲:۴۰

۲۱:۵۰

۲۰:۵۰

۲۰:۰

۱۹:۰

۱۸:۰

۱۷:۰

پردیس مگامال

 

۲۳:۵۹

۲۳:۱۰

۲۲:۰

۲۱:۱۰

۲۰:۰

۱۹:۱۰

۱۸:۰

۱۷:۱۰

پردیس کورورش

 

 

۲۳:۰

 ۲۲:۰

۲۱:۰

۲۰:۰

۱۹:۰

۱۸:۱۰

۱۷:۱۰

پردیس یاغ کتاب

 

 

۲۳:۰

۲۲:۰

۲۱:۰

۲۰:۰

۱۹:۰

۱۸:۰

۱۷:۰

پردیس چارسو

 

 

 

۲۳:۰

۲۲:۰

۲۱:۵

۲۰:۰

۱۹:۵

۱۸:۰

پردیس سینمایی زندگی

 

 

 

 

 

۲۳:۵۹

۲۲:۰

۲۰:۰

۱۷:۰

پردیس سینمایی ملت

 

 

 

 

 

 ۲۳:۱۵

 ۲۲:۰

۲۰:۰

۱۸:۰

پردیس سینمایی  شهرک

 

 

 

 

 

 

۲۳:۰

۲۱:۱۵

۱۷:۳۰

پردیس هروی سنتر

 

 

 

 

 

   

۲۳:۵۹

۲۰:۰

پردیس‌سینمایی  ارگ

 

 

 

 

 

 

 

۲۱:۳۰

۱۷:۴۵

پردیس سینمایی تماشا

 

 

 

 

 

 

 

۲۲:۳۵

۱۸:۵۰

پردیس کیان