به گزارش پارس نیوز، کنسرت رسیتال ویلن امین غفاری شب گذشته روزهای دوشنبه ۱۰ و سه شنبه ۱۱ دی ماه در تالار رودکی برگزار شد.
پیش از آغاز کنسرت غفاری بعد از حضور روی سن رو به حضار درباره مشکلی که پیش از برنامه با آن رو به رو شده بود اشاره کرد و گفت: شب گذشته به‌صورت کاملا اتفاقی ساز اصلی‌ام شکست و اگر محبت استاد پدرام فریوسفی نبود، که یکی از سازهای خود را برای این اجرا در اختیارم گذاشت، نمی‌دانم برای این اجرا چه کار می‌توانستم بکنم؟ در ۲۴ ساعت گذشته تمام توان خود را صرف عادت کردن به ساز جدید کردم تا بتوانم اجرایی قابل قبول داشته باشم.
این رسیتال با اجرای چالش‌برانگیز در بخش اول اجرا همراه بود که شامل پارتیتا شماره ۲ در ریمنور ، آلماند، کورانت، ساراباند، ژیگ، شاکن، اوژن ایزایی، سونات شماره ۳ و بالاد رپرتوار هستند.

 

 

بعد از یک تنفس کوتاه، بخش دوم این اجرا با همراهی سروش صادقی به عنوان نوازنده پیانو و پرستو حیدری، پیج ترنر به اجرا همراه شد.
در بخش دوم هم سونات ویلن و پیانو (در لاماژور) و در چهار موومان آلگرتو، آلگرو، رسیتاتیو و الگرتو اثر سزار آگوست جین گیلام فرانک نیز به اجرا درآمد.
در انتهای برنامه هم غفاری به‌همراه سروش صادقی قطعه هورا استکاتو از گریگوری نیکا دینیکو را نواختند که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
این هنرمند به زودی اجراهای ویژه و مسترکلاس‌هایی را در شهرهای ایران آغاز می‌کند و در جشنواره فجر نیز با ارکستر سمفونیک تهران همراه خواهد بود.