به گزارش پارس نیوز، پروانه معصومی را پس از مدتها با مجموعه «مینو» در تلویزیون می‌بینیم. در قالب مادری که جنگ، زندگی خانوادگی او را دستخوش تغییر و تلخی می‌کند. او مثل همیشه بازی باورپذیر و بدون اغراقی دارد و حضورش در کنار "محمود پاک‌نیت" تصویرگر نسلی است که این روزها کمتر در تلویزیون می‌توان سراغشان را گرفت. بخش‌هایی از گفتگو با پروانه معصومی‌ را در ادامه می‌خوانید:

مدتی است شما را کمتر در تلویزیون می‌بینیم، دلیل این دوری از بازیگری چه بوده است؟

نقش‌ها و قصه‌ها را دوست نداشتم. همیشه پیشنهادهایی بوده، اما نقش‌ها درگیرم نکرده، نقش‌هایی که در قصه تاثیری ندارد یا بسیار کمرنگ است، برایم جذاب نیستند. ترجیح می‌دهم چنین نقش‌هایی را نپذیرم.

در روزهای دوری از بازیگری، دلتان تنگ نمی‌شود؟

نه (می‌خندد) کتاب می‌خوانم، فیلم می‌بینم و فکر می‌کنم. این ها هم بخشی از زندگی بازیگر است.

در سال‌های اخیر میزان بینندگان سریال‌های تلویزیونی کم شده، دلیل این موضوع از نظر شما که در کارنامه‌تان کارهای پربیننده مثل «پلیس جوان» و «نشانی» دیده می‌شود، چیست؟

فکر می‌کنم قصه ها جذاب نیستند، قصه تازه کمتر در تلویزیون روایت می‌شود. مردم به دنبال قصه‌ها و موقعیت‌های تازه هستند. «مینو» قصه و فضای تازه‌ای دارد و همین باعث می‌شود بیشتر دیده شود. زمانی در تلویزیون، فضای متنوعی وجود داشت و کارهایی با حال و هوای مختلف ساخته می‌شد، الان قصه‌ها بهم شبیه هستند و اغلب موقعیت‌ها تکراری است.

شما چقدر تلویزیون می‌بینید؟

شاید باور نکنید اما مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار را دنبال می‌کنم. اجرای او را خیلی دوست دارم و فکر می‌کنم واقعاً در این حوزه موفق است. سریال‌های شبکه آی‌فیلم را هم دنبال می‌کنم. تماشای سریال‌های جذاب قدیمی، نوستالژیک و شیرین است. «لیسانسه‌ها» تازه‌ترین مجموعه‌ای بود که در آی‌فیلم دنبال کردم و افسوس می‌خورم که چرا تمام شد.

به خاطر ویژگی‌های ظاهری‌تان، وقار و آرامشی که دارید معمولاً نقش‌های جدی به شما پیشنهاد شده است. دوست ندارید کار طنز شبیه به «نشانی» (رامبد جوان) بازی کنید؟

مجموعه «شرایط خاص» به کارگردانی وحید امیرخانی کمدی موقعیت است که بعد از «مینو» احتمالاً روی آنتن می‌رود. به من گاهی نقش‌های طنز پیشنهاد شده. اما بیشتر نقش‌هایم جدی است. کارهای طنزی که پیشنهاد شده، معمولاً من در آنها شخصیتی جدی داشته‌ام.

شما در دهه ۶۰ از بازیگرهای پرکار سینما بودید. طبیعی است که مثل هر بازیگر دیگری کم‌کم به سمت تلویزیون رفتید. در این سال‌ها پیشنهاد سینمایی داشته‌اید؟

بله، اما فیلمنامه‌ها، نقش‌ها یا فضای کار را دوست نداشته‌ام. من ترجیح می‌دهم اگر نقشی کوتاه بازی می‌کنم، آن نقش با هویت باشد، در قصه تأثیر داشته باشد و به راحتی نتوان آن را نادیده گرفت یا از روند قصه حذف کرد. تازه‌ترین فیلمی که بازی کردم فیلم «معکوس» به کارگردانی پولاد کیمیایی بود.