به گزارش پارس نیوز، برنامه کودک «دنیای ما» در ۱۰ قسمت با تهیه‌کنندگی «آنجلینا جولی» و به سفارش بی‌بی‌سی برای گروه سنی ۷ تا ۱۲ سال ساخته می‌شود.

بنابر تحقیقات بی‌بی‌سی، بچه‌ها از سن ۷ سالگی از بخشی به نام اخبار آگاهی می‌یابند و در سن ۱۲ سالگی نیز بچه‌ها در ایالات متحده برای داشتن حساب شبکه‌های اجتماعی ثبت‌نام می‌کنند. از این رو زمان بین این دو گروه سنی معرف پنجره‌ای برای کودکان ارزش سوال پرسیدن و فرصتی برای گسترش تفکر حیاتی و مهم خواهد بود.

«آنجلینا جولی» در همین باره می‌گوید: «هیچ وقت فرصتی پیش نیامد تا نسل بعدی را از اخبار عینی، بی طرفانه و توضیح واقعی رویدادها و مسائل تشکیل دهنده دنیای ما آگاه ساخت. امروزه کودکان در معرض بسیاری از نظرات و عقاید هستند اما لزوما به اطلاعاتی که مبتنی بر واقعیت بوده و قابل اطمینان باشند دسترسی ندارند. خوشحالم در برنامه‌ای باشم که آگاهی‌بخش و کمک‌کننده کودکان و نوجوانان از کشورهای مختلف در مورد اخبار بر مبنا و اساس بین‌المللی است.»

برنامه «دنیای ما» پروژه‌ای چندرسانه‌ای بوده که با عناصر صوتی‌تصویری و دیجیتال شامل برنامه‌ای هفتگی با زمان پخش نیم ساعته خواهد بود. بی‌بی‌سی قرار است ۱۰ قسمت از این برنامه را بصورت آزمایشی و با اجرای جولی آغاز کند.