به گزارش پارس نیوز، 

ساکنان شهر «پورت تالبوت» کشور ولز ماه‌ها بود که از لایه‌های ضخیم خاکستر سیاه حاصل از فعالیت کارخانه فولاد که شهر را پوشانده بود شکایت می‌کردند و به نظر می‌رسید این موضوع توجه هیچ کسی را جلب نکرده تا اینکه بنکسی، نقاش معروف خیابانی یک نقاشی دیواری انتقادی در اعتراض روی یکی از دیوارهای شهر کشاند و این اثر هنری توجهات جهانی زیادی را به خود معطوف کرد.

این نقاشی روی دو دیوار مجاور یک گاراژ کشیده شده است و روی یک دیوار پسری را نشان می‌دهد که با پوشیدن لباس‌های زمستانی سرش را بالا گرفته و با دهان باز در انتظار بارش برف است و در سوی دیگر دیوار آتشی درون یک سطل آشغال خلق شده و پسر بچه به جای برف در واقع شاهد بارش شعله‌های خاکستر و آتش از آسمان است.

حفاظت پلیس از یک نقاشی خیابانی!

تعداد زیاد بازدیدکنندگان از این نقاشی خیابانی هر روز افزاش می‌یابد؛ به طوری که پلیس برای حفاظت از آن یک حصار دور آن قرار داده و یک نیروی امنیتی را نیز مامور حفاظت از آن قرار داده است.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار اهل بریستول است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا کنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.

انتهای پیام/