به گزارش پارس نیوز، 

نام یک معلم فلسطینی اهل غزه در فهرست نامزد‌های دریافت جایزه بین المللی بهترین معلم جهان قرار گرفت.

رعنا زیاده، معلم ریاضی در نوار غزه از جمله پنجاه معلم برتر در فهرست نهایی دریافت جایزه 2018 بنیاد وارکی در لندن قرار گرفته است. او امیدوار است بتواند جایزه امسال را از آن خود کند.

در صورتی که این خانم معلم بتواند جایزه این بنیاد را از آن خود کند، اولین فلسطینی نخواهد بود که به چنین توفیقی دست یافته است، زیرا در 2016 نیز هانا الهروب، دیگر معلم فلسطینی از بیت اللحم نیز برنده این جایزه شده بود.

در عین حال خانم زیاده گفت: درس خواندن در غزه با چالش‌های زیادی همراه است.

او با تمام دشواری‌هایی که محیط زندگی اش بر وی تحمیل می‌کند، از جمله محاصره‌ای که اسرائیل بر نوار غزه تحمیل کرده است، همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

غزه فقط چند ساعت در روز برق دارد و رفت و آمد مردم نیز در این مناطق با دشواری صورت می‌گیرد و همه این‌ها در حالی است که نوار غزه هر از چند گاهی شاهد درگیری‌هایی بین نظامیان اسرائیلی و گروه‌های مقاومت است.

او گفت: دشواری‌های پیش روی ما بسیار عمده هستند. ما فقط چند ساعت در روز برق داریم که این بدان معناست که تجهیزات فنی در مدرسه قابل استفاده نیستند. مسئله محاصره غزه نیز مطرح است. به دلیل محاصره، من دیگر قادر نیستم در کلاس‌های درس در کرانه باختری حاضر شوم. من تلاش کردم محاصره غزه را با استفاده از کار‌های آموزشی، با درس دادن به کودکان و ارتباط دادن آن‌ها به دنیای خارجی در هم شکنم، زیرا دانش آموزان در غزه باید بدانند که در دنیای خارج چه می‌گذرد.

در سال 2017 نیز زیاده، مادر چهار کودک و معلمی دیگر از کرانه باختری موفق شدند جایزه معلم سال فلسطین را کسب کنند.

بنیاد وارکی، بنیادی خیریه به شمار می‌آید که از آموزش و معلمان در سراسر دنیا حمایت می‌کند. این بنیاد با نهاد‌های بین المللی

مانند یونسکو و یونیسف نیز همکاری دارد.

انتهای پیام/