به گزارش پارس نیوز، 
عصر روز یکشنبه ۲ دی ماه، تهیه‌کننده، کارگردان، نویسنده و بازیگران مجموعه تلویزیونی «بی‌قرار»، مهمان واحد ارتباط با مخاطبان اداره کل روابط عمومی صداوسیما بودند و با بینندگان این سریال به‌صورت تلفنی صحبت کردند و به سوالات و نقد‌های آن‌ها پاسخ دادند.

حضور مشاور به سریال برتری داد

مجید اوجی، تهیه‌کننده این سریال گفت: اغلب مخاطبان از سریال راضی بودند و، چون سری اول سریال را دیده بودند از پیگیری آن لذت بردند.
وی موفقیت سریال را در انتخاب داستان و پرداخت آن دانست و گفت: عوامل متعددی به موفقیت این سریال کمک کرده است. این اثر حاصل دقت و وسواس در تولید و پرداخت شخصیت‌هاست. هرچند این سریال، چهار سال پیش ساخته شده است، اما تازگی خود را به‌دلیل ساختار و چیدمان قصه حفظ کرده است.
اوجی با تأکید بر حضور مشاوران حقوقی، پزشکی و نیروی انتظامی افزود: در میان تماس‌ها، بسیاری از مخاطبان، به دقت نویسنده در به تصویر کشیدن یک موضوع حقوقی اشاره کردند و خوشحالیم که وسواس ما در نمایش داستانی که مبتنی بر پرونده حقوقی است، به نتیجه رسیده است.

پایان سریال برای مخاطبان مهم است

فلورا سام، نویسنده و کارگردان سریال که اولین تجربه گفت‌و‌گوی مستقیم با مخاطبان برایش بسیار ارزشمند بود، گفت: خوشحالم که این سریال دیده شده است و از مخاطبان سپاسگزارم که با استقبالشان موجب دلگرمی ما شدند.
وی افزود: داستان سریال، مبتنی بر یک پرونده حقوقی بود و این موضوع دغدغه بسیاری از مادرانی است که شرایطی مشابه رعنا یا سهیلا را دارند و پایان سریال برایشان خیلی مهم است.
سام با اشاره به تجربه کارگردانی یک سریال پلیسی تأکید کرد: در کارنامه من، نویسندگی و کارگردانی آثار متعددی در حوزه ملودرام و طنز است، اما این مجموعه به‌دلیل موضوعات حقوقی و صحنه‌های پلیسی و اکشن، جایگاه ویژه‌ای برایم دارد و خوشحالم که در چند تماس که از مخاطبان دریافت کردم، آن‌ها به این موضوع اشاره کردند و باعث دلگرمی‌ام شدند.

شنیدن تجربه‌های مشابه

ستاره اسکندری، بازیگر نقش رعنا نیز تجربه حضور در واحد ارتباط با مخاطبان را فراتر از انتظارش دانست و گفت: با اینکه چند سالی از پخش سری اول سریال گذشته است، اما بینندگان زیادی آن را به یاد داشتند و از ساخت سری دوم آن استقبال کردند و حتی پیشنهاد دادند که این سوژه همچنان ادامه داشته باشد.
وی ادامه داد: برای من خیلی جالب بود که با مخاطبانی صحبت کنم که تجربه زندگی‌شان مشابه یکی از دو شخصیت اصلی سریال یعنی رعنا و سهیلا است و هر کدام دوست داشتند سریال به نفع آن‌ها تمام شود.
اسکندری که با خوشرویی پاسخ همه سوالات مخاطبان را داد، گفت: امروز تجربه‌ای متفاوت برای من بود و حس کردم چقدر یک نقش می‌تواند تا مدت‌ها ذهن مخاطب را درگیر کند و حتی رفتار یک شخصیت می‌تواند برای مخاطب تاثیرگذار باشد.

رضایت مخاطبان، قوّت قلب برای بازیگر است

کمند امیرسلیمانی، حضور در واحد ارتباط مردمی روابط عمومی را اتفاقی شیرین و دلچسب توصیف کرد و گفت: شنیدن صدای مخاطبان و رضایت آن‌ها به بازیگر قوّت قلب می‌دهد و او را به ادامه حضورش در تلویزیون امیدوار می‌کند.
وی افزود: برای من بازی در تلویزیون ارزشمند است و وقتی می‌بینم سریالی که چند سال پیش ساخته شده، چقدر قدرت تاثیرگذاری دارد، از انتخاب این نقش و همراهی‌ام با سازندگان سریال خرسند می‌شوم.

استقبال از نقشی متفاوت

داریوش کاردان که در سریال «بی‌قرار» نقش متفاوتی را تجربه کرده است، گفت: من نقش‌های متفاوتی در سریال‌های تاریخی بازی کرده‌ام، اما پیشنهاد نقش پلیس که با کار‌های دیگرم متفاوت بود، به من این فرصت را داد که خودم را در این فضا بسنجم.
وی افزود: بسیاری از مخاطبان به همین نکته اشاره کردند و از بازی من در نقشی متفاوت استقبال کردند. هر چند تمام تماس‌هایی که من پاسخ دادم، تشکر از عوامل سریال و کارگردان برای انتخاب بازیگران درجه یک تلویزیون در نقش‌های اصلی و فرعی بود.

خاطره خوش مخاطب از سریال‌های طنز

مریم امیرجلالی نیز درباره سوالات تلفنی بینندگان گفت: با اینکه من در این سریال نقش اصلی نداشتم، اما بینندگان از حضورم استقبال کردند.
وی ادامه داد: مخاطب تلویزیون، مرا با سریال‌های طنز به یاد می‌آورد و هنوز هم دوست دارد این سریال‌ها ساخته شود. من نیز امیدوارم شاهد ساخت این آثار در تلویزیون باشیم.

موفقیت در طرح موضوعات حقوقی

محمدرضا شریفی‌نیا نیز به مزایای گفت‌و‌گوی تلفنی مستقیم با مخاطبان اشاره کرد و گفت: مخاطب تلویزیون بسیار دقیق و هوشمند است و این هوشمندی، کار بازیگر را سخت می‌کند.
وی افزود: بسیاری از تماس‌ها، نشان دهنده دقت مخاطبان به سریال بود. آن‌ها با طرح سوالات متعدد حقوقی از من درباره چالش داستان و حضانت بچه می‌پرسیدند و من نیز تا جایی که تجربه و سواد حقوقی‌ام کمک می‌کرد پاسخ آن‌ها را دادم.
شریفی‌نیا با اشاره به حضور مشاور حقوقی در حین ضبط سریال، تأکید کرد: موضوع «بی‌قرار» با چالش‌های حقوقی متعددی روبه‌رو بود وسریال توانست در این فضا بدون کم‌ترین اشتباه و چالش به موضوع حضانت بپردازد که خوشبختانه مورد توجه مخاطبان هم قرار گرفت. 
انتهای پیام/