به گزارش پارس نیوز، 

آیت الله کاظم صدیقی روز یکشنبه در یادواره شهدای شهر شریفیه که در سالن ورزشی میثاق این شهر برگزار شد، افزود: خداوند، شهدا را هم از حیث هدف و رسالت شهادت و هم از لحاظ پاداش و جزایی که نصیبشان کرده، متمایز و شاخص ساخته است.

وی گفت: اگر خداوند، شهدا را شاخص و ممتاز نمی ساخت کسی با سیمای شهیدان نمی توانست آشنا شود.

صدیقی با اشاره به برگزاری یادواره های شهدا، ادامه داد:برپایی چنین محافل باشکوهی برای شهیدان نشان می دهد که شهدا همچنان در عرصه جامعه حضور دارند و ما را از یاد نبرده اند.

وی گفت: اگر زمانی مردم در کلاس شهیدان حضور نیابند آن روز زمان سقوط و بدبختی جامعه است و نشان می دهد شهدا با جامعه قهر کرده و ما را تحویل نمی گیرند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اگر مردم به زیر علم شهدا آمده و پیام خون هایی که برای استقلال، عزت، شرف و آزادی ملت ریخته شده است را دریافت کنند نشان می دهد مملکت زنده است و همچنان بزرگواری شهدا شامل حال این ملت خواهد بود.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه فتنه 88 برای پایمال کردن خون های به حق شهیدان و بازکردن پای بیگانگان به کشور طراحی شده بود، افزود: خداوند فتنه گران را با همت شهدا و نظر سید الشهدا در روز عاشورا رسوا ساخت و بساط فتنه برچیده شد و آتش آن خاموش گشت.

وی گفت: اگر شهید در جامعه مقام و منزلت یافته و عظمت لایتناهی پیدا کرده است به این دلیل است که برگه شهادت آنها به دست امام زمان یا نایب ایشان که ولی فقیه باشد امضا شده است و این بزرگترین افتخار برای شهیدان خواهد بود.

صدیقی اضافه کرد: امام زمان حجت خدا است و ولی فقیه حجت حجت خداوند است که این مجوز با انقلاب اسلامی و رهبری و پیشگامی امام راحل شروع شد و هم اکنون به امام خامنه ای رسیده است.

وی با بیان اینکه باید قدر ولایت مقام معظم رهبری را بیشتر بدانیم، افزود: ایشان به هیچ حزب و جریانی وابسته نبوده و چیزی برای از دست دادن ندارند و از جانب امام زمان نگهبان خون های شهیدان هستند و باید بیشتر قدردان ایشان باشیم.

صدیقی با بیان اینکه فتنه گران هنوز در جامعه به دنبال اهداف شوم خود هستند، اضافه کرد: آنها باید بدانند ملت ایران دست از شهیدان خود بر نمی دارند و اجازه نخواهند داد آنها به اهداف شوم خود دست یابند.

وی گفت: دشمنان در فتنه 88 همه امکانات و تجارب خود را به کار گرفتند تا این فتنه به عنوان یک زنجیره ننگین انقلاب های رنگی نظام اسلامی را سرنگون کند اما با حمایت شهدا در اهداف خود موفق نبودند.

شهر شریفیه از توابع شهرستان البرز در استان قزوین بوده و 60 شهید را در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی تقدیم کشور کرده است.

انتهای پیام/