به گزارش پارس نیوز، 
رمضانعلی حیدری خلیلی، امشب در بازدید از سینما شیدا سنندج اظهار داشت: برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بخش زیرساخت و فناوری‌های سینمایی نیازمند حمایت و صیانت از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این بخش هستیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده سازمان سینمایی در توسعه سالن‌های سینما در کشور گفت: در همین راستا تجهیز مجتمع‌های فرهنگی هنری با حمایت‌های بخش خصوصی اولویت دارد و سازمان سینمایی به ازای راه‌اندازی هر پرده سینمایی 160 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌کند تا چرخه امکان سینمایی در کشور تکمیل شود.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی، یکی دیگر از طرح‌های توسعه‌ای و حمایتی در حوزه سینما را راه‌اندازی سینما امید عنوان و تصریح کرد: این طرح در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت و با مشارکت شهرداری‌های شهرهای فاقد سالن سینما انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 220 شهر کشور دارای شرایط راه‌اندازی سینما امید هستند، عنوان کرد: امکانات محدود و نیازمندی‌های بالا ما را مجبور به انتخاب و اولویت‌بندی می‌کند که در گام نخست سه شهر ایلام، گناوه و ایرانشهر برای ساخت سینما امید انتخاب شده و با مدیریت منابع داخلی دو نقطه دیگر از جمله شهر بانه به این پردیس‌های سینمایی به‌صورت پایلوت اضافه شد.

حیدری خلیلی با بیان اینکه نگاه ما در حوزه سینما در نسبت با استان‌ها و فعالیت‌های آنها، نگاه برنامه‌ای است، ابراز داشت: امر توسعه برنامه جامع سینمایی به‌صورت کیفی و زیرساختی دنبال می‌شود و بر همین اساس مبتنی بر یک برنامه عملیاتی پنج ساله، طرح‌های اجرایی انجمن‌های سینما جوان استان‌ها دیده شده و مبتنی بر آن حرکت می‌کند.

وی در پایان با بیان اینکه بیش از 130 نقطه کشور تحت پوشش سینما سیار قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم حیاتی طبیعی در بحث سینما در سنندج شکل بگیرد و با تجهیز مجتمع‌های فرهنگی و هنری، حمایت از تولیدات فرهنگی و طرح‌های برگزیده و فراهم‌کردن راه‌های دسترسی به امکانات مطلوب به‌دنبال پاسخگویی به نیاز مخاطبان خود هستیم.

سازمان سینمایی از تنها سینمای سنندج حمایت کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان نیز در این بازدید خواستار حمایت سازمان سینمایی از تنها سینما بخش خصوصی در شهر سنندج شد و اظهار داشت: بهره‌مندی از امکانات اکران فیلم و سینما در استان از مطالبات به‌حق فعالان و علاقه‌مندان این حوزه است.

جلال قلعه‌شاخانی، با بیان اینکه استان کردستان ظرفیت‌های خوبی در حوزه تولید فیلم و سینما دارد، افزود: تولید آثار قابل توجه در حوزه فیلم کوتاه در استان و کسب موفقیت‌های هنرمندان این حوزه در سطح ملی و بین‌المللی نشان از پتانسیل‌های این عرصه در استان است.

وی با تاکید بر تجهیز شهرهای فاقد سالن سینما به امکانات سینمایی خاطر نشان کرد: با حمایت‌های سازمان سینمایی و مشارکت سازمان‌های فرهنگی و بخش خصوصی می‌توان تا حدودی نیازهای این حوزه را مرتفع کرد.

انتهای پیام/