به گزارش پارس نیوز، 
آیین رونمایی از کتاب «گردان 409» روایتی از حال و هوای رزمندگان قبل از شروع علمیات «والفجر 10» امشب با حضور حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، سردار رضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، حجت‌الاسلام علی شیرازی نماینده ولیّ‌فقیه در سپاه قدس کشور، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار غلامرضا باغبانی رئیس هیئت رزمندگان اسلام سیستان و بلوچستان، محمود اشجع استاندار سابق سیستان و بلوچستان و علیرضا مزاری نویسندۀ کتاب در فرهنگسرای عترت برگزار شد.

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این مراسم طی سخنانی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی چنید پیش در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای قزوین فرمودند: «بزرگداشت شهیدان این صدای بیدارگر و هوشیارکننده را به گوش همه می‌رساند و دل‌ها را منقلب می‌کند». وقتی رهبر انقلاب چنین می‌فرمایند، یعنی بزرگ‌ترین رسالت ما برگزاری چنین مجالسی در جهت حفظ و امنت‌داری ارزش‌های شهداست.

وی افزود: خداوند متعال در قرآن کریم درباره جایگاه شهدا می‌فرماید: «وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ»، این تأکید خدا یعنی حتی به ذهنتان هم خطور نکند که کشته شدگان در راه خدا مرده‌اند، بلکه آنان زنده حقیقی هستند.

به گفتۀ وی، لشکر فاطمیون، حیدریون، زینبیون و ... از هزاران کیلومتر آن طرف‌تر فتنۀ دشمنان را دیده‌اند و با بصیرتی مثال زدنی به سرکوب آن آنان اقدام کردند.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: هشت سال جنگ تحمیلی گنجینۀ عظیمی است که هرگاه گوشه‌ای از آن را مورد توجه قرار می‌دهیم، دُرّ عظیمی نصیبمان می‌شود.

اوحدی اضافه کرد: اگر امروز در کشور روسیه شاهد پیروزی‌های جبهۀ حق هستیم، اگر ترامپ با آن همه خدعه و نیرنگ اعلام می‌کند که مجبور به عقب‌نشینی از عراق و سوریه است، بی‌تردید از برکت خون شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم است.

وی افزود: اگر امروز با برگزاری مراسمات مختلف درصدد بیان گوشه‌هایی از ارزش‌های دوران دفاع مقدس هستیم، می‌خواهیم این عظمت‌ها به نسل‌های بعدی منتقل کنیم. باید به این نکته نیز اشاره کنم که شهدای فخ از جمله کسانی هستند که نتوانستیم تاریخشان را به خوبی منتقل کنیم، به عبارت دیگر شیعه در انتقال جزئیات این قیام را سینه به سینه نقل کرده است.

انتهای پیام/