به گزارش پارس نیوز، 

در این نمایشگاه 54 قطعه عکس رنگی و سیاه و سفید از 10 عکاس از شهرهای قم، مشهد (خراسان رضوی)، رشت (گیلان)، قزوین و تبریز (آذربایجان شرقی) به نمایش درآمده است.

از ویژگی های نمایشگاه این است که از هر عکاس در یک موضوع مستند، مجموعه ای عکس به صورت مجزا، با یک عنوان برای مجموعه عکس به همراه توضیحاتی از موضوع عکس ها و نیز زندگی نامه و سابقه عکاسی هر هنرمند در معرض دید عموم قرار گرفته است.

در این نمایشگاه آثار عکاسی؛ حمید سلطان آبادیان، حجت الله عطایی، مهران مافی بردبار، سلماز دریانی، سهیل زند آذر، علیرضا وحید، شیوا خادمی، مینا نوعی، بهمن عزیزی و امیرعلی میقانی درباره مسائل زیست محیطی و اجتماعی قرار دارد.

نمایشگاه مذکور تا هشتم دی ماه جاری از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 21 در نگارخانه فرهنگ واقع در خیابان شهید فاطمی (دورشهر) قم برای بازدید عموم دائر است.

**عکاسی مستند، مخاطب را با مسائل اجتماعی روبرو می کند
سرپرست نمایشگاه عکس گروهی «پیرامون» در حاشیه افتتاح این نمایشگاه به خبرنگاران گفت: عکاسی مستند در تلاش است تا با صراحت تمام بیننده را با مسائل اجتماعی اطرافش روبرو نماید، مسائلی که گاه یک جامعه یا یک کشور را در بر می گیرد و گاه به زندگی و روزمرگی یک شخص توجه می کند.
امیرعلی میقانی افزود: عکاسی مستند؛ گاه یک فرهنگ را که ناشی از آداب و رسوم یک ملت است را نشان می دهد و گاهی حرفه ای کهن را که به دلیل فقدان آگاهی اجتماعی در حال نابودی است به جامعه عرضه می کند.
وی با اشاره به این که آثار عکاسان به صورت مجموعه عکس در این نمایشگاه عرضه شده است، گفت: امیدوار هستیم که در این نمایشگاه بتوانیم عکاسانی را که به تازگی شروع به کار کرده اند را با عکاسی مستند و مقوله مجموعه عکس بیشتر آشنا کنیم.
سرپرست نمایشگاه عکس گروهی «پیرامون» خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه کوشش کردیم تا از آثار استادان بِنام این حرفه و نیز عکاسان باتجربه در این زمینه استفاده کنیم.
وی با تاکید بر مساله آموزش و مطالعه در حرفه عکاسی به ویژه در زمینه کار کردن به صورت مجموعه عکس گفت: آموزش در زمینه عکاسی مساله مهمی است که باید عکاسان به آن توجه ویژه ای داشته باشند.
وی با بیان این که کار در زمینه عکاسی مستند و مجموعه عکس نیازمند آموزش بیشتر است، اظهار کرد: برپایی چنین نمایشگاه هایی به عکاسان در زمینه عکاسی مستند کمک و نیز مخاطب را با این نوع عکاسی بیشتر آشنا می کند.

انتهای پیام/