به گزارش پارس نیوز، 
ایوب بهتاج در جلسه شورای فرهنگ عمومی که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، با تاکیدبر اینکه برنامه‌های فرهنگی ما از برنامه های ورزشی جدا نیست اظهار داشت: تلاش داریم در کنار برنامه‌های ورزشی، پیوست‌های فرهنگی هم داشته باشیم که نمونه بارز آن برنامه‌های اجرا شده در استادیوم 70 هزار نفری یادگار امام در بازی‌های تراکتورسازی است.

وی موفقیت‌های حاصل از میزبانی مسابقات ورزشی سال 2018 در تبریز را مورد اشاره قرار داد و گفت: مسابقات بزرگی که به دلیل تبریز2018 میزبانی آن به تبریز واگذار شده بود، به خوبی برگزار شدند و ورزشکاران و فدراسیون‌ها از میزبانی و سطح مسابقات تبریز ابراز رضایت داشتند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در حوزه ورزش، بحث خشونت با عنوان پرخاشگری مطرح است خاطر نشان کرد: عوامل مهمی در پرخاشگری دخالت دارد که آذربایجان شرقی یکی از استان‌هایی است که خشونت و پرخاشگری در ورزش در حداقل ترین حالت ممکن قرار دارد.

وی با بیان اینکه باید برخورد ورزشی با تماشاگران ورزشی داشته باشیم اضافه کرد: معتقدم که به تماشاگران ورزشی باید به دید حامیان ورزش نگاه کنیم و زمینه‌های پرخاشگری را از بین ببریم که در نیم فصل اول فوتبال نیز مسئله خاصی را نداشتیم.

بهتاج با بیان اینکه تا به امروز ردیف ویژه بودجه‌ای برای استادیوم بزرگ 192 هکتاری یادگار امام نداریم، خاطر نشان کرد: به دلیل نبود بودجه، نمی‌توانیم نواقص موجود در این حوزه را رفع کرده و برای تعمیر و تجهیز و نگهداری هزینه کنیم.

انتهای پیام/