به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام سید حمید میرباقری پنجشنبه شب در یادواره 145 شهید گمنام و 76 شهید جاویدالاثر خراسان جنوبی که در مسجد امام جعفر صادق (ع) بیرجند برگزار شد، افزود: تکلیف شهدا یاری دین خداوند بود و امروز وظیفه ما این است که هرچه داریم را خرج انقلاب و دین اسلام کنیم.

وی بیان کرد: خون شهدا جامعه اسلامی ما را بیمه کرده و اگر امروز ایران اسلامی با اقتدار مسیر خود را ادامه می دهد، محصول خون شهدا است.

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه خون های زیادی برای پیروزی انقلاب و اقتدار نظام اسلامی ریخته شده است گفت: خانواده شهدا سهم بزرگی در پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم اقتدار نظام دارند.

وی تصریح کرد: اگر امروز دشمنان جرات حمله نظامی به کشورمان را ندارند به خاطر ایثارگری شهدا، جانباران و آزادگان است.

میرباقری افزود: اگر تربیت مادران شهدا نبود امروز شهدای گمنام و جاویدالاثر وجود نداشتند، خانواده شهدا سرمایه های نظام جمهوری اسلامی و پرچمدار انقلاب و ارزش های شهید و شهادت هستند.

وی بیان کرد: واژه شهید و شهادت از جمله واژه ها و کلماتی هستند که بین تمام مردم از حرمت و احترام بالایی برخوردار است چرا که شهدا جان خویش را نه تنها برای وطن و ناموس خود بلکه برای رضایت خداوند متعال فدا کردند.

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه شهدا به مصداق آیات قرآن کریم زنده هستند گفت: شهدا بر گردن همه ملت ایران حق بزرگی دارند و مردم ما هرگز ایثارگری‌ های آنان را فراموش نخواهند کرد.

وی همچنین گفت: حادثه تروریستی چابهار نشانه عجز و ناتوانی دشمنان و قدرت نظام اسلامی ایران است.

حجت الاسلام میرباقری افزود: حادثه تروریستی چابهار که منجر به شهادت و جراحت تعدادی از غیورمردان پاسدار امنیت و آرامش میهن عزیزمان شد، موجی از غم و اندوه و تاثر مردم را برانگیخت.

در این مراسم از مستند شهید احمدعلی لکزایی آخرین شهید تفحص شده در خراسان جنوبی رونمایی شد.

انتهای پیام/