به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش پنجشنبه‌شب روابط عمومی اداره کل دادگستری یزد، حجت‌الاسلام سید محمد مسعود معصومی لاری در آئین اختتامیه مرحله استانی مسابقات قرآن کریم قوه قضائیه در یزد افزود: سال گذشته با نظر شورای عالی توسعه مسابقات قرآن کریم، قوه قضائیه مقام اول را در میان دستگاه‌های برگزارکننده مسابقات در کشور کسب کرد.

وی مسابقات قرآن در این قوه را نماد فعالیت‌های فرهنگ دینی ذکر کرد و بیان داشت: این فعالیت‌ها فقط در انجام مسابقات قرآن خلاصه نمی‌شود و بسیاری از برنامه‌های آموزشی، تبلیغی و ترویجی دیگری در حوزه قرآن اجر می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه یزد در امور قرآنی و شرکت در مسابقات ازجمله استان‌های پیشرو کشور است، تصریح کرد: ازنظر تعداد شرکت‌کننده حائز رتبه شده است.

همچنین معاون فرهنگی دادگستری کل یزد گفت: 355 نفر از دستگاه قضایی استان اعم از کارکنان اداری، قضایی و یا خانواده‌های کارکنان در رشته‌ها و رده‌های سنی مختلف در مسابقات قرآن کریم قوه قضائیه شرکت کردند.

محمدرضا عرشیان افزود: 279 نفر از دادگستری و 76 نفر از دستگاه‌های تابعه قوه قضائیه در استان در مسابقات شرکت کردند که از این تعداد 65نفر حائز رتبه استانی شدند.

وی از اجرای برنامه‌های متنوع قرآنی در دادگستری یزد خبر داد و گفت: طرح آموزش و محفل انس با قرآن کریم خانواده دستگاه قضایی هر هفته برگزار می‌شود که در این برنامه با حضور اساتید به نام کشوری در حوزه قرآن با آموزش به کارکنان، برای فرزندان خردسال حاضر در جلسه نیز برنامه تشویقی و تبلیغی مناسبی در نظر گرفته می‌شود.

این مسئول افزود: همه کارکنان دستگاه قضایی انس و الفت زیادی با قرآن دارند اما تلاش مجموعه با تدوین برنامه‌های فرهنگی و قرآنی ایجاد انس بیشتر کارکنان به کلام وحی است.

عرشیان اظهار داشت: کار در دستگاه قضایی رسالتی سنگین، حساس و طاقت فرساست و ازاین‌رو توکل به خدا و استمداد از ائمه طاهرین (ع) و تمسک با قرآن کریم تنها راه تحمل سنگینی این شغل در رساندن به‌سلامت این امانت به سرمنزل مقصود است.

در آئین اختتامیه قرآن کریم قوه قضائیه با حضور مسئولان کشوری و استانی از برگزیدگان مرحله استانی مسابقات تجلیل شد.

استان یزد یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/