به گزارش پارس نیوز، 

نمایش شب بیست و یکم نوشته محمود استادمحمد با تهیه‌کنندگی و کارگردانی سمیرا عالم پناه از تاریخ ١٦ آذر تا ٢٥ آذر در پردیس شهرزاد به روی صحنه می‌رود.

امیر ارشیا براتی، احسان امیدی، شایان موسوی و محسن صادقی بازیگران این نمایش هستند و حامد ابوالحسنی دراماتوژی را بر عهده دارد.

اعلام برنامه نمایش شب فیلم کوتاه اسپانیا

هفت فیلم کوتاه از سینمای اسپانیا در شب فیلم کوتاه اسپانیا اکران می‌شود.

به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، ‌شب فیلم کوتاه اسپانیا چهارشنبه 21 آذرماه با نمایش 7 فیلم کوتاه اسپانیایی برگزار می‌شود. بر اساس برنامه اعلام شده فیلم‌های: «رادیوآتاکاما»، «یک بار دیگر»، «جنگ تن به تن»، «خداحافظی»، «داستان اتوبوس» و «دیوار بی‌پایان» و «سوسک در انتهای خیابان» (برنده دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی بخش بین‌الملل سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران)، از ساعت 17 تا 19 در موزه سینما ‌برای علاقه‌مندان به نمایش درخواهدآمد.

این برنامه با همکاری امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران و سفارت اسپانیا برگزار می‌شود و استفاده از آن برای علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

اجرای دوباره مثل آب برای شکلات

نمایش «مثل آب برای شکلات» به کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی پس از حضور در نخستین دوره جشنواره تئاتر «الف» تبریز و کسب چهار جایزه، از امروز چهارشنبه 14 آذرماه در پردیس تئاتر شهرزاد برای سومین مرتبه طی سال‌های گذشته روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایسنا، نمایش «مثل آب برای شکلات» به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی از امروز 14 آذرماه، دور سوم اجراهای خود را در سالن شماره 2 پردیس تئاتر شهرزاد آغاز خواهد کرد. این نمایش پیش از این در سال‌های 92 و 95 در سالن‌های چهارسوی مجموعه تئاترشهر و سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجراهای را تجربه کرده و همچنین به تازگی چهار جایزه بخش‌های بهترین بازیگری، بهترین طراحی لباس، بهترین موسیقی و بهترین نمایش را از نخستین جشنواره تئاتر الف (تبریز) به دست آورده است.

در خلاصه‌داستان نمایش آمده: بنا بر رسمی در جنوب مکزیک، دختر خانواده تا زمانی که مادرش زنده است، حق ازدواج ندارد اما «تی‌تا»، دختر کوچک «ماما النا» عاشق شده!

رویا نونهالی، بهنام پانیزه، معصومه بیگی، فاطمه جعفری، سارا شاهی، افسانه پرمر، علیرضا سرحدی، مسعود خادمی، سارینا ترقی، فاطمه احسان‌فر، غزل لوری و محمد شورانی در سری جدید اجرای نمایش «مثل آب برای شکلات» ایفای نقش می‌کنند.

دیگر عوامل نمایش عبارتند از:گاتا عابدی(مشاور شخصیت‌شناسی و آرکی‌تایپ)، الهه برادران (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، بهرنگ عباس‌پور (آهنگساز)، عماد زارعی، یاسمن آوخ، ایمان رضایی، محمد شورانی، غزل لوری و مسعود خادمی، سعید انقلابی(گروه نوازندگان)، یاسمن آوخ و بهنام پانیزه (خوانندگان)، ابراهیم پشت‌کوهی(طراح نور)، فاطیما پشت‌کوهی(طراح لباس)، ابراهیم پشت‌کوهی(طراح صحنه)، شقایق برهمتی(گریم)، احسان نقابت (طراح پوستر)، احسان نقابت و ساناز دریایی(عکاس)، آیدا اورنگ (روابط‌عمومی)، احمدرضا حجارزاده (مشاور امور رسانه).

گفتنی است آوازها و موسیقی این نمایش تلفیقی از موسیقی‌های فولکلور جنوب ایران و مکزیک است.

علاقه‌مندان به تماشای نمایش «مثل آب برای شکلات» می‌توانند از امروز 14 آذرماه، هر شب ساعت 21 به سالن شماره 2 پردیس تئاتر شهرزاد واقع در خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی مراجعه بکنند.

خبری از جشنواره‌ی فیلم عمار

در بخش فراخوان‌های مردمی نهمین جشنواره عمار، خانواده شهید سعیدکمالی از مازندران، جایزه‌ای با عنوان جایزه مردمی «پرستوهای خان طومان» را برای بهترین اثر این جشنواره با موضوع «کودک و نوجوان» اعلام کرد.

در بخش فراخوان‌های مردمی نهمین جشنواره عمار، خانواده شهید سعیدکمالی از مازندران، جایزه‌ای با عنوان جایزه مردمی «پرستوهای خان طومان» را برای بهترین اثر این جشنواره با موضوع «کودک و نوجوان» اعلام کرد.

شهید مدافع حرم حاج سعید کمالی متولد سال 1369 بود که در هفتم اردیبهشت ماه سال 1395 در منطقه خان طومان سوریه و در جریانیکی از عملیات های مبارزه با نیروهای گروه تروریستی داعش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

بنابراین گزارش، دبیرخانه نهمین جشنواره عمار در کنار بخش رقابتی خود، در بخش جدید «فراخوان‌های مردمی» از تمام مؤسسات، تشکل‌های مردمی و افراد حقیقی دعوت کرده است با مراجعه به Ammarfilm.ir موضوعات و دغدغه‌های مد نظرشان را در حوزه تولید، در قالب فراخوان‌ از سینماگران بخواهند و به فیلمسازانی که بهترین اثر را در این موضوعات تولید کرده‌اند هدیه‌ای مادییا معنوی اختصاص دهند.

حجت الاسلام آل هاشم، شیخ زکزاکی، امرالله احمدجو، کارگردان سریال روزی روزگاری، سوران پیامی کارآفرین مهابادی و قهرمان مستند «آفراندن»، خانواده شهید موسوی گردیزی، از رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس، انجمن قرآنی خیرالبریه نهاوند، انجمن فرهنگی شهید بهروز محمدی ایذه و…ازجملهافرادوگروه‌هایی هستند که فراخوان‌های خود را به دبیرخانه جشنواره اعلام کردند.

دبیرخانه جشنواره عمار تا تاریخ20 آذر 97 از فراخوان‌های جدید استقبال می‌کند و فراخوان‌هایی که با رویکرد محتوایی جشنواره مطابقت دارند، در فراخوان نهایی اعلام خواهند شد.

نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» دی ماه 97 در تهران و شهرهای مختلف کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/