به گزارش پارس نیوز، 
در آستانه برگزاری دوازدهمین جشنواره «سینماحقیقت»، تیزر مستند 71 دقیقه ای «اسرار دریاچه» به کارگردانی آرمین ایثاریان که در بخش مسابقه ملی این جشنواره حضور دارد، رونمایی شد.

این اثر با محوریت کشف اعماق ناشناخته دریاچه تخت سلیمان ساخته شده است.

محوطه باستانی تخت سلیمان در استان آذربایجان غربی با تاریخی بیش از سه هزار سال از دوران پارتیان تا ساسانیان برای حاکمان و مردم با اهمیت بوده و محل قرارگیری آتشکده آذرگشنسپ و معبد آناهید و ایوان خسرو است. اهمیت این منطقه به دلیل وجود دریاچه ای اسرارآمیز در آن است که در طول ادوار مختلف گنج هایی به آب آن سپرده می شد.

این فیلم به معرفی منطقه باستانی تخت سلیمان و بازمانده بناهای تاریخی این محوطه پرداخته است و در طول این معرفی مراحل اکتشاف و رسیدن به اعماق دریاچه را به تصویر می کشد.

عوامل تولید «اسرار دریاچه» عبارتند از پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: آرمین ایثاریان، تصویربردار و تدوینگر: پویان آقابابایی، صدابردار: سهراب کاظمی، صداگذار: محمدمهدی جواهری‌زاده، آهنگساز: صدرالدین طاهری، مدیر تولید: غلامرضا احمدی، دستیار کارگردان: کامیار لطفی، عکاسی: عباس کوثری، حسام موفق، آرش محرمی، تهیه شده در موسسه فرهنگی هنری ققنوس هنر شرق.

آرمین ایثاریان ساخت مستندهایی چون «اصفهان نصف جهان»، «ایران سرزمین رازها - شیراز»، «تهران امروز»، «بزرگ‌ترین فرش زمین»، «گرم‌خانه»، «آرزوها در اعماق» و «وقت شام» را در کارنامه فیلمسازی خود دارد.