به گزارش پارس نیوز، 

غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو بیان کرد: فعالیت های دینی و مذهبی در مدارس از جمله فعالیت های فرهنگی است که سازمان منطقه آزاد ماکو از آنها حمایت می کند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت مدارس امین و فعالیت روحانیان در مدارس منطقه باید افزایش یابد، افزود: این سازمان آماده همکاری با مدیریت های آموزش و پرورش این منطقه برای تامین بخشی از هزینه های این مدارس است.

وی با تاکید بر آگاه سازی مردم و فعالیت های فرهنگی اضافه کرد: این سازمان آماده همکاری برای کمک به آموزش و پرورش جهت اشتغال به تحصیل دانش آموزان بازمانده از تحصیل است .

حجت الاسلام سیدمحمد هاشمی امام جمعه ماکو نیز در این جلسه بر تداوم ایجاد مدارس امین در منطقه تاکید کرد و افزود: در این مدارس باید از ظرفیت روحانیان برای پاسخگویی به مسایل دینی و مذهبی دانش آموزان و آموزشهای لازم دینی استفاده شود .

مدیر آموزش و پرورش ماکو نیز در این جلسه از مدل سازی نهادهای بین المللی همچون سازمان ملل و نهادهای داخلی کشورمان مانند مجلس شورای اسلامی و هیات دولت در مدارس این شهرستان خبرداد و افزود: این گونه فعالیت ها برای آشنایی دانش آموزان با فعالیت های آموزشی خارج از مدرسه و تجربه اندوزی آنها در بهمن ماه در سطح مدارس منطقه آزاد اجرا خواهد شد .

اکبر باباپور همچنین از اجرای مسابقات روباتیک در زمینه های روبات جنگجو، مین یاب، آتش نشان و خلاق در مدارس شهرستانهای ماکو، شوط و پلدشت خبر داد.

منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.

مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395، حدود 200 هزار نفر است.

منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای 140 کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و 130 کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

انتهای پیام/