به گزارش پارس نیوز، 
در مورد برپایی نمایشگاه اظهار داشت: با هدف ترویج فرهنگ گیاه پروری و فضای سبز، جلب مشارکت های مردمی در افزایش سرانه فضای سبز ،حفظ حراست از محیط زیست، ترغیب و ایجاد انگیزه جهت بازدیدکنندگان به نگهداری و پرورش گل و گیاه ، حمایت از تولید کنندگان داخلی، توشیق و ایجاد رقابت سالم بین شرکت کنندگان جهت ارتقای کمی و کیفی تولیدات،معرفی توانمندی ها و نواوری ها تولید کنندگان و صادرکنندگان گل و گیاه برگزار شده است.

وی گفت: در حالی که سرانه مصرف گل های شاخه ای در کشور های اروپایی 120 تا 200 شاخه و هشت گلدان انواع گلدانی و آپارتمانی است با کمال تاسف این شاخه در ایران 8 شاخه و نیم گلدان می‌باشد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری کاشان گفت: گل و گیاه طبیعی باعث ایجاد نگرش مثبت به زندگی و آرامش و احساس شادی و رضایت و صمیمیت در افراد میشود ؛ بی اطلاعی بعضی از شهروندان از اثرات مثبت گلهای طبیعی باعث شده از این موهبت الهی بی نصیب باشند.

وی با اشاره به اینکه ایران در بین 10 تولید کننده عمده گل و گیاهان تزئینی جهان در جایگاه هفتم قرار گرفته گفت : در بین صادر کنندگان جهانی ایران مقام107 را دارا میباشد و کارشناسان معتقدند با سرمایه گذاری و بستر سازی میتوان در بین 10 کشور مهم صادر کننده گل قرار بگیریم.

شایان ذکر است مساحت این نمایشگاه حدود 3000 متر مربع بوده که جهت نمایشگاه امسال در نظر گرفته شده است ؛ در این نمایشگاه حدود 70 تولید کننده گل و گیاه زینتی از استان های مختلف کشور تولیدات خود را به نمایش گذاشتند.

لازم به ذکر است این نمایشگاه 11تا16 آذر در پارک آیت الله مدنی دایر میباشد.

انتهای پیام/