به گزارش پارس نیوز، 

محمد ناصری امروز دوشنبه در آئین اختتامیه شانزدهمین جشنواره کتاب رشد اظهار داشت: این جشنواره به کتاب سازی درست، اصولی و موفق و جاذبه ها و تاثیرگذاری و وجوه سرگرمی کتاب توجه دارد کتاب هایی که پاسخی به نیازهای مخاطبان که البته صرفا کودکان و نوجوانان نیستند بلکه معلمان و خانواده ها را نیز در بر می گیرد، است.
وی با اشاره به اینکه در این دوره از جشنواره 1027 کتاب درجه 1 و 2 و آنهایی که امتیاز بالای 60 درصد را به دست آوردند، به عنوان کتاب های منتخب از سوی هیات داوران شناخته شدند، تصریح کرد : داوری کتاب ها را 30 گروه در قالب 90 داور به عهده داشتند و گروه دیگری این فرایند را مجددا نظارت کردند که اعضای آن مدیران کل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بودند.
دبیر شانزدهمین کتاب رشد ادامه داد: در نهایت گروه داوران 38 کتاب برتر را شایسته معرفی و تقدیر دانستند که 16 کتاب به عنوان کتاب سال 96 و مابقی کتاب های تقدیری هستند.
ناصری افزود: درحاشیه این جشنواره از مجموعه مجلات رشد، مسابقه ای با عنوان رشد معلم و با موضوع خاطره نویسی برای دبیران در نظر گرفته شده بود که در این مراسم از سه دبیر برگزیده نیز تقدیر می شود.
وی بیان داشت : اولین سیاست جشنواره در این سال ها این بود که به کتاب های تالیفی بیش از ترجمه بها داده ایم البته کتاب های ترجمه ای خوبی داریم اما به کتاب تالیف بیشتر بها می دهیم.
مدیر کل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی گفت : از همه ناشران که به کتاب های تالیفی اهمیت می دهند و کسانی که در پدید آوردن کتاب در شرایطی که مشکلات بسیاری برای تهیه کاغذ وجود دارد قدمی برمی دارند، قدردانی می کنم زیرا کارشان ارزنده است و همچنین کسانی که به تولید ادبیات داستانی به ویژه در حوزه پیش دبستانی و دبستان می پردازند نیز قابل تقدیر هستند.
آئین اختتامیه شانزدهمین جشنواره کتاب رشد اکنون در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حال برگزاری است و قرار است از 38 کتاب برتر تجلیل شود.
علمی *1883 *1440