به گزارش پارس نیوز، 

 به نقل از وبدا، دکتر بشیر حاجی بیگی ، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: استان های سمنان با 80 درصد، بوشهر با 75 درصد و خراسان شمالی با 73 درصد، رکورد دار اهدای خون مستمر در کشور در طول 8 ماه گذشته بوده اند.

وی با بیان اینکه ضریب امنیت و سلامت خون اهداکنندگان مستمر 8 برابر اهداکنندگان بار اول است، افزود: اهداکننده مستمر، شخصی است که در سال حداقل دو بار موفق به اهدای خون شده است. در همین راستا از ابتدای سال تا پایان آبان ماه، بانوان استان های لرستان، خراسان جنوبی و کردستان و مرکزی در صدر اهداکنندگان خانم در کشور بوده اند. همچنین در این بازه زمانی، استان های تهران، فارس و خراسان رضوی در صدر اهداکنندگان خون در کشور بوده اند و 30 درصد از خون مورد نیاز کشور از این سه استان تامین شده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران بیشترین میزان رشد اهدای خون در 8 ماه گذشته نسبت به سال 96 را مربوط به استان های خراسان شمالی، ایلام، کردستان و خراسان رضوی دانست و گفت: در طول این مدت، 2 میلیون و 347 هزار واحد خون و فرآورده های خونی شامل گلبول قرمز فشرده شده، پلاسما و پلاکت در مراکز بیمارستانی و درمانی کشور توزیع شده است.

دکتر حاجی بیگی یادآور شد: در 8 ماه گذشته یک میلیون و 787 هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون در سراسر کشور مراجعه کرده اند که از این تعداد، یک میلیون و 405 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند. باید از مردم تشکر و قدردانی کنیم که این سنت حسنه را در دستور کار خود قرار داده و به همنوعان خود کمک می کنند.