به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش ایرنا سرتیپ دوم پاسدار ابوالحسن کبیری روز یکشنبه در نشست تجلیل از دست اندرکاران کنگره سه هزار شهید استان که در استانداری قزوین برگزار شد، افزود: اگرچه کنگره سه هزار شهید استان قزوین طی پنج روز برگزار شد اما ستاد کنگره از سال 92 برای آماده سازی آن تلاش می کرد.
وی با بیان اینکه کنگره سه هزار شهید استان در شان شهدا برگزار شد، افزود: برگزاری این کنگره به معنای پایان کار نیست و به فرموده مقام معظم رهبری اگر مسئولان 80 سال برای هشت سال دفاع مقدس کار کنند باز هم کم است.
این مسئول افزود: تاکنون برای جمع آوری و تالیف 71 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس اقدام شده ولی جمع آوری و تدوین بسیاری از مطالب دیگر نیازمند همکاری و مشارکت همه دستگاه ها است.
این مسئول نظامی ادامه داد: این کتابها با تاکید بر نقش اقشار مختلف جامعه در ابعاد فرهنگی و اجتماعی جمع آوری شده اند و امیدواریم در ادامه نیز با همکاری و مشارکت دستگاه ها گام های بلندتری را در این زمینه برداریم.
وی از همه دست اندرکاران عملیات غرب کشور درخواست کرد تاریخ شفاهی خود را بیان کرده و در تدوین کتاب دفاع مقدس یاریگر پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس باشند.