به گزارش پارس نیوز، 

آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت به دبیری امیر نصیربیگی دقایقی پیش، دهم آذر ماه در تالار اندیشه حوزه هنری آغاز شد.

در این مراسم امیر نصیربیگی دبیر جشنواره، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نادر برهانی مرند دبیر جشنواره تئاتر فجر، کوروش زارعی مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری، نصرالله قادری قائم‌مقام جشنواره، امیرحسین شفیعی رییس انجمن هنرهای نمایشی شهرستان‌های استان تهران و محمود عزیزی و حمیدرضا نعیمی از داوران جشنواره، محمد حبیبی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس حضور دارند.

در ابتدای مراسم نصیربیگی دبیر جشنواره طی سخنانی خطاب به حاضران در سالن گفت: 33 گروه نمایشی از استان‌های مختلف در این دوره شرکت کردند و این افتخار ما بود، لذا به خودمان می‌بالیم که در خدمت شما بودیم.

وی در ادامه افزود: هنرمندان امروز سرایندگان پرفروغ آزادی هستند، مقاومت بی‌نظیرترین تابلوی بشری است و هنرمندان ایفاگران نقش‌های تعیین‌کننده عرصه حق و حقیقت هستند. هنر آنها باید ترسیم‌گر حق و عدل باشد و ما یقین داریم مجموعه هنرمندان مقاومت به هنر در ستیز با جهانخواران شرق و غرب خواهد پرداخت.

نصیربیگی با بیان اینکه الحمدلله بعد 40 سال عبور از شرایط سخت، امروز حوزه عمل و اجرای مقاومت فرامرزی است، یادآور شد: ما امروز در منطقه و سطح بین‌الملل تاثیرگذار هستیم و الان موعد هنرنمایی است. امروز باید طرحی نو هنرمندان دراندازند و فریاد کودکان یمنی‌ها را همین هنرمندان به کل دنیا ارسال کنند.

وی توضیح داد: ما در این جشنواره تلخی‌‌هایی داشتیم و با .ج.د اعلام آمادگی هنرمندان کشورهای مختلف برای حضور در جشنواره اما متاسفانه به دلیل مسایل مالی نتوانستیم بخش بین‌الملل را برگزار کنیم البته جشنواره شیرینی‌هایی همچون حضور خانواده شهدا و رزمندگان را هم داشت.

انتهای پیام/