به گزارش پارس نیوز، 

انجلیل حاشیه‌نویسی شده توسط آلبرت اینشتین فیزیکدان نامدار جهان که در حراجی «ساتبیز» به فروش گذاشته شده بود، خریداری نیافت.

کتاب انجیل مقدس جلد چرمی که آلبرت اینشتن در سال 1932 به یکی از کارمندانش داد در حراجی کتاب‌ها و نسخه‌های نایاب حراجی «ساتبیز» روز جمعه نتوانست خریدار مناسبی بیابد. این انجیل به قیمت 200 تا 300 هزار دلار برآورد قیمت شده بود.

اینشتین در صفحات این کتاب نوشته بود: «این کتاب منبعی تمام‌نشدنی از عقل و خردورزی زندگی است».

این در حالی است که اینشتین در نامه معروف خود در سال 1954 نوشته بود که «انجیل مجموعه‌ای از اسطوره‌های افتخارآمیز لیکن ابتدایی است». این نامه قرار است سه‌شنبه آینده در حراجی «کریستی» به فروش گذاشته شود.

حراجی «اینشتین» در روز جمعه انجیل اینشتن را که در سال 1932 در صفحات آن جملاتی نوشته بود را برای فروش ارائه داد.

«والتر آیزاکسِن» نویسنده زندگی‌نامه آلبرت اینشتن در سال ۲۰۰۷، می‌گوید که این دانشمند بزرگ در طول دوران مختلف احساساتی متغییر داشته و دائما نظرش راجع به مسائل هستی و پیرامونی در تغییر بوده است.

«آلبرت اینشتین» زاده 14 مارس 1879 فیزیک‌دان نظری یهودی‌الاصل آلمانی بود. او بیشتر، به خاطر نظریّه نسبیت(عام و خاص) و به ویژه برای هم‌ارزی جرم و انرژی (E=mc۲ که از آشناترین رابطه‌ها در فیزیک بین غیرفیزیکدان‌هاست) شهرت دارد. علاوه بر این، او در بسط تئوری کوانتوم و مکانیک آماری سهم عمده‌ای داشت. اینشتین جایزه نوبل فیزیک را در سال 1921 برای خدماتش به فیزیک نظری و به‌خصوص به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد. او به دلیل تأثیرات چشمگیرش در علم فیزیک، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیزیک‌دانانی شناخته می‌شود که به این جهان پا گذاشته‌اند.

انتهای پیام/