به گزارش پارس نیوز، 

نمایشگاه آثار خط‌نقاشی ایمان ملاجعفری با عنوان «هزار باده» عصر روز گذشته (جمعه 9 مهر) در گالری آریانا گشایش یافت. در این نمایشگاه 41 اثر خط‌نقاشی در معرض دید مخاطبین و علاقمندان قرار گرفته است.
ملاجعفری در افتتاحیه با اشاره به موضوع این نمایشگاه که مهرورزی، محبت و دیگر دوستی است، اظهار داشت: آسیب جدی جامعه ما بی‌تفاوتی است. یعنی آدم‌ها با دست‌آویز قرار دادن این شعار که «کلاه خودمان را سفت نگه داریم»، نسبت به اطرافیان بی‌تفاوت می‌شوند. آن‌هایی که می‌خواهند بی‌تفاوت نباشد، این بی‌تفاوتی نسبت به همه چیز را با اعتراض نشان می‌دهند. درحالی که به نظرم اعتراض، نمک به زخم است و راه حل این مشکل نیست.

وی افزود: تنها راه حل نجات و برون‌رفت از این جریانی که روابط اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده، مهرورزی است. فقط باید باهم مهربان‌تر باشیم. به همین خاطر من این موضوع را برای نمایشگاه انتخاب کردم و آثارم را متناسب با آن جلو بردم.

این هنرمند نقاش افزود: نمایشگاه «هزار باده» حاصل تجربات تجسمی من در زمینه شناخت رنگ با استفاده از ادبیات فارسی است. در این نمایشگاه اشعار بی نظیر ادبیات دستمایه قرار گرفته تا مضمون هزار باده شکل گیرد. نام این نمایشگاه از شعر اقبال لاهوری «گمان مبر که به پایان رسید کار مغان/ هزار باده ناخورده در رگ تاک است» گرفته شده است. خط نقاشی هنری است که طیف وسیعی از هنرمندان به آن روی آورده‌اند ولی من با همین مضمون شعر اقبال لاهوری معتقدم که می‌توان تجارب جدیدی در این زمینه انجام داد.

ملاجعفری درباره تکنیک کارهای ارائه شده در نمایشگاه «هزار باده» افزود: تکنیک کارها بسیار متفاوت و با تنوع خیلی زیادی است. چون کار من گرافیک است، هیچ وقت اسیر یک تکنیک نبوده‌ام و سعی داشته‌ام همواره تکنیک‌های متنوع را تجربه کنم. ترکیب مواد با متریال‌های مختلف و تکنیک‌های متنوع در آثار نمایشگاه دیده می‌شود. اشعار نیز از شاعران کلاسیک و معاصر از جمله هوشنگ ابتهاج، فریدون مشیری، صائب تبریزی، اقبال لاهوری و... انتخاب و مورد استفاده قرار گرفته است.

این هنرمند به مدت زمان خلق آثار نمایشگاه «هزار باده» اشاره داشت و افزود: آثار ارائه شده این نمایشگاه در مدت یک‌سال گذشته خلق شده‌اند. نزدیک به 50 تابلو طی یک سال گذشته داشته‌ام که حدود 41 اثر در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.

او به قیمت‌گذاری آثار این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: آثار این نمایشگاه برای فروش قیمت‌گذاری شده ولی سعی کردیم قیمت‌ها طوری باشد که اگر کسی خواست اثری در منزل داشته باشد، این امکان برای او فراهم شود.

نمایشگاه «هزار باده» از 9 آذر به مدت 10 روز، از ساعت 15 تا 20 میزبان در گالری آریانا، واقع در خیابان فیاضی (فرشته) میزبان علاقمه‌مندان خواهد بود. گالری روزهای شنبه تعطیل است.