به گزارش پارس نیوز، 

مجموعه "رسانه هدهد" این متن را در پاسخ به سخنان سام درخشانی ارسال کرده اند.

پیرو خبر درج شده در وب سایت و شبکه‌های اجتماعی عصرایران به تاریخ سوم آذرماه 1397 (کد خبر ۶۴۱۶۴۸) تحت عنوان " سام درخشانی: تولد در کانادا را به فرزندم هدیه دادم " لازم میدانیم جهت دفاع از عملکرد حرفه‌ای این مجموعه توضیحاتی را به عرض برسانیم و خواهشمندیم متعاقبا این توضیحات را همانند خبر درج شده به اطلاع عموم هموطنان برسانید.

رسانه هدهد کانادا ثبت شده در کانادا بعنوان تنها و اولین رسانه فارسی زبان کانادا عضو کانون ژورنالیستان حرفه‌ای استان کبک و انجمن روزنامه نگاران فدرال کانادا می‌باشد که رسانه‌ای مستقل و غیرانتفاعی است.

این رسانه سالهاست که علاوه بر فعالیت‌های حرفه‌ای رسانه‌ای در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری برای معرفی جامعه ایرانی و فارسی زبان در کانادا نیز مشغول فعالیت است.

از جمله فعالیت‌های این رسانه اکران فیلم‌های روز ایرانی در شرق کانادا (مونترال)، برگزاری کارگاه‌های بازیگری و تعامل با هنرمندان و کارگردانان می‌باشد.

یکی از فعالیت‌های اخیر این رسانه اکران فیلم کمدی هزارپا با حضور هنرمند مردمی رضا عطاران در شهر مونترال بود که با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و یا بعنوان مثال در ماه دسامبر 2018 اکران فیلم مغزهای کوچک زنگ زده به کارگردانی هومن سیدی انجام خواهد شد.

این رسانه در جهت انجام و برنامه ریزی فعالیت‌های فرهنگی خود مشکلات و معضلات زیادی را پشت‌سر گذاشته و می‌گذارد که مجالی برای بیان آنها در این متن نمی‌باشد و اصولا کار در حوزه فرهنگ در کشور کانادا دارای مشکلات و سختی‌های زیادی است.

تئاتر کمدی شبکاری به کارگردانی خانم صحرا فتحی از جمله برنامه‌های فرهنگی بود که این رسانه مسئولیت اجرای کامل آنرا در استان کبک کانادا (شهر مونترال) در تاریخ 14 سپتامبر 2018 برعهده گرفت.

در حدود پانزده روز قبل از اجرای نمایش متوجه انصراف آقای سام درخشانی از نمایش شبکاری از طریق شبکه اینستاگرام ایشان شدیم، که متاسفانه لحن بیان انصراف به طوری تهیه شده بود که موجب ایجاد حاشیه کند و به مسئله فروش بلیت ضربه وارد کند.

این مسئله باعث بروز ضررهای مالی به این مجموعه شد چراکه تا قبل از آن موقع بر روی بلیت‌ها و پوسترهای چاپ شده تصویر آقای سام درخشانی درج شده بود و همچنین در مجله رمی مونترال به سه هزار شماره این تصویر به چاپ رسیده بود، که پس از بروز این اتفاق و مدیریت صحیح کارگردان نمایش، تمامی تغییرات اعمال شد و تمامی موارد چاپی تغییر داده شد.

همچنین با مدیریت صحیح مانع از ایجاد حواشی به جهت تغییر بازیگر در شرق کانادا شدیم و از آنجاییکه 15 روز آخر همیشه جزو مهمترین زمان‌ها برای فروش بلیت می‌باشد موفق شدیم با طرح و پوسترهای جدید 540 بلیت (حداکثر ظرفیت سالن اسکار پیترسون مونترال کانادا - سالن نمایش شبکاری) را به فروش برسانیم. لازم به توضیح است که قیمت بلیت‌ها 35 و 55 دلاری بود و اکثر فروش‌ها از طریق وب سایت فروش بلیت آنلاین eventbrite.ca صورت پذیرفت که مستندات آن قابل مشاهده می‌باشد.

ظرفیت نمایش شبکاری در شهر مونترال کانادا 24 ساعت قبل از اجرای نمایش تکمیل شد و در حدود 20 اسپانسر مالی از کسب و کارهای معتبر شهر نیز حامی این رویداد فرهنگی بودند.

بعنوان مسئول برگزاری این نمایش در مونترال کانادا، هتل هیلتون مونترال با اتاق‌های جداگانه برای اعضای این نمایش تدارک دیده شد و همچنین تشریفات ویژه‌ای را مانند استفاده از لیموزین با راننده برای هنرمندان این نمایش تدارک دیدیم، چراکه حفظ شان و منزلت هنرمندان ایرانی که مهمان این مجموعه می‌باشند در اولویت کاری است.

نمایش شبکاری یکی از معدود نمایش‌های کمدی بود که تماشاگران از آن رضایت کامل داشتند و در طول اجرای نمایش خنده‌های آنان قطع نمی‌شد، اجرای عالی و حرفه‌ای سرکار خانم بهنوش بختیاری و آقای احسان کرمی موجب شد تا چندین ساعت پس از اجرای نمایش نیز مردم سالن را ترک نکنند و در کنار هنرمندان محبوبشان بمانند.

بر همین اساس لازم به توضیح است که صحبت‌های آقای سام درخشانی در خصوص شکست این نمایش و عدم استقبال مردم و یا عدم فروش بلیت، یا عدم میزبانی مناسب هنرمندان فاقد هرگونه حقیقتی است و متاسفانه از هنرمند محبوبی همچون آقای درخشانی انتظار میرود که عملکرد برنامه گزارانی که با عشق و زحمت فراوان برنامه‌های فرهنگی را در یک کشور غریب به همراه مشکلاتی که من و شما از آنها به خوبی آگاهی داریم را زیر سئوال نبرند.

انتهای پیام/