به گزارش پارس نیوز، 

گئورگ قره پتیان عصر پنجشنبه در آیین پایانی هفتیمن کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی در تالار مولوی دانشگاه کردستان اظهار داشت: این انجمن یک انجمن علمی در ارتباط با شبکه های هوشمند انرژی است که هدف آن هم ترویج این مساله است.

وی با بیان اینکه اعضای هیات موسس این انجمن به این واقعیت واقف هستند که در مسایل بهره وری و قابلیت اطمینان و استفاده درست از انرژی به راه حل هایی احتیاج دارد، افزود: یکی از مهمرتین این راه حل ها استفاده از شبکه های هوشمند انرژی است.

قره پتیان با بیان اینکه این انجمن در دوره سوم فعالیت خود قرار دارد، تاکید کرد: در دوره گذشته ریاست انجمن با محمدرضا عارف بود و ریاست دوره سوم را فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف بر عهده دارد.

وی اعضای این انجمن را در دو بخش حقیقی و حقوقی معرفی کرد و یادآور شد: در شرایط اقتصادی کنونی که شرکت های خصوصی درگیر آن هستند، هنوز گسترش همکارهای به دلخواه ما محقق نشده اما در بخش حقیقی بیشتر اساتید و دانشجویان عضو شده و در گردش کار انجمن همراهی می کنند.

نایب رئیس انجمن شبکه های هوشمند ایران این کنفراس را از موارد تخصصی خاص در کشور برشمرد و گفت: با وجود برگزاری این کنفرانس در خارج از تهران، استقبال علمی و دانشجویی از آن بسیار بالا بود که در آینده باید با بخش صنعت هم همکاری و مشارکت بیشتری داشته باشیم.

وی ارتباط صنعت و دانشگاه را مانند بچه ای دانست که در مرحله بلوغ است اما هنوز بالغ نشده است که باید با روش های تخصصی بر روی آن کار شود.

قره پتیان ابراز امیدواری کرد وضعیت بازار کار با سرمایه گذاری بهتر شود.

** ارسال 239 مقاله به دبیرخانه کنفرانس
دبیر اجرایی هفتمین کنفرانس شبکه های هوشمند انرژی هم گفت: 239 مقاله به این دبیرخانه ارسال شد که آمار قابل توجهی در مقایسه با دوره های قبلی است.
قباد شفیعی با بیان اینکه در مدت دو روز برگزاری این کنفرانس، هشت ورکشاپ برگزار شد، افزود: نسبت تعداد شرکت کننده به ورکشاپ ها 25 نفر بود.
وی اضافه کرد: از 239 مقاله دریافتی 121 مقاله رد و 118 مقاله پذیرفته شد که نزدیک به 50 درصد کل مقاله هاست که از این تعداد 51 مقاله به صورت پوستر و 67 مقاله به صورت شفاهی ارائه شد.
شفیعی درباره داوری مقالات هم اظهار داشت: کار داوری به صورت استاندارد و معتبر انجام شد و 83 داور که 21 نفر آن بین المللی بودند 619 مورد داوری بر روی مقالات ارسالی انجام دادند.
در این کنفرانس 2 روزه، اساتیدی از کشور‌های آمریکا، ترکیه، اقلیم کردستان عراق و 300 مهمان داخلی حضور داشتند.

انتهای پیام/