به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام علی جلائیان اکبرنیا عصر پنجشنبه در گفت و گوی خبری افزود: این کتاب به تبیین جایگاه و اهمیت نقاره خانه حرم مطهر امام رضا(ع) در شناخت هویت تاریخی مشهد می پردازد.

وی ادامه داد: کتاب 'تاریخ نقاره‌ خانه رضوی' به قلم زهرا فاطمی مقدم در هفت فصل گردآوری و در قطع وزیری با شمارگان 500 نسخه امسال روانه بازار کتاب شده است.

معاون بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی گفت: در این کتاب مطالبی از سابقه نقاره ‌نوازی در ایران، تاریخچه نقاره‌ خانه آستان قدس رضوی، کارکنان و مشاغل نقاره‌ خانه، سازها، وظایف و شیوه نقاره ‌نوازی، ساختمان و محل نقاره‌ خانه نوشته شده و بخش پایانی آن نیز حاوی تصاویری تاریخی از نقار‌ه‌ خانه حرم مطهر است.

وی به رونمایی چهار اثر دیگر این بنیاد در چارچوب نمایشگاه کتاب اشاره و بیان کرد این آثار 'بوستان سالکان' در شرح صحیفه سجادیه، 'سید بغداد' پژوهشی در زندگانی امام کاظم(ع)، 'المبدا و المعاد' با موضوع اسلام و فلسفه و 'پرتوی از هدایت قرآن' هستند.
معاون بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی افزود: این بنیاد همزمان با نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد 350 عنوان کتاب را در هزار جلد با موضوعات مختلف علمی، تاریخی، پژوهشی، مذهبی و فرهنگی با 20 درصد تخفیف عرضه کرده است.

وی ادامه داد: بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی 'غرفه دوستدار کتاب' نیز برای مشاوره های پژوهشی در یکی از سالنهای نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد برپا کرده است.

او گفت: بنیاد پژوهشهای اسلامی پارسال 176 اثر علمی پژوهشی نیازسنجی شده را تدوین و منتشر کرد. این آثار حوزه‌ های اندیشه اسلامی، قرآن‌ پژوهی، کلام، انقلاب و تمدن نوین اسلامی، فرهنگ و سیره رضوی را در بر می گیرند و نیمی از آنها چاپ نخست بود.

بیستمین نمایشگاه بین المللی کتاب مشهد با حضور 700 ناشر در 800 غرفه در حال برگزاری است. در این نمایشگاه 150 هزار عنوان کتاب داخلی و 29 هزار عنوان کتاب از 20 ناشر و 80 نمایندگی خارجی در گستره 20 هزار مترمربع عرضه شد. نمایشگاه کتاب که از دوم آذر ماه برپا شده تا پایان هشتمین روز همین ماه در محل نمایشگاه بین‌ المللی مشهد دایر است.

انتهای پیام/