به گزارش پارس نیوز، 
آیت الله سید محمد سعیدی در چهارمین اجلاس استانی نماز که در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از بهترین شیوه‌ها برای دعوت به نماز استفاده از قران کریم و آیات الهی و بهره گیری از سیره معصومین است.

وی با بیان اینکه اقامه نماز بارزترین جلوه عبودیت در برابر خداوند یکتا است، افزود: بزرگان دینی مطالب مهمی درباره نماز بیان کردند و اینکه روح نماز به این است که انسان در شبانه روز با اقامه نماز به خداوند نزدیک می‌شود.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) تصریح کرد: مؤمن باید پس از هر نماز خود را بیازماید که این نماز چقدر مورد قبول واقع شد، همه عبادات و ماموریت های خداوند زیر مجموعه فریضه الهی نماز است.

امام جمعه قم با بیان اینکه وضوی باطنی دارای 7 ویژگی است،گفت: نخستین ویژگی توبه و دومین آن پیشمانی از گناه است، ترک دلبستگی ها و ترک ستایش و تملق مخلوقات، ترک ریاست مادی، ترک کینه از مخلوقات، ترک حسادت از دیگر ویژگی‌های وضوی باطنی است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه باید نماز را به گونه ای بخوانیم که گویی آخرین نماز است، عنوان کرد: در هنگام فریضه الهی نماز باید احساس کنیم که مقابل کعبه قرار داریم وهمچنین باید خود را در برابر خداوند بی نیاز، محتاج حس کنیم و بهشت و جهنم را در سمت چپ و راست و حضرت عزرائیل را در پشت سرخود ببینیم.

آیت الله سعیدی گفت: برای ترویج فریضه الهی نماز باید اندیش ورزانی باشند و در این زمینه اهتمام وجود داشته باشد و کسانی که در زمینه ترویج نماز فعالیت می‌کنند اشراف کامل نسبت به این فریضه الهی داشته باشند.

وی افزود: نماز امری ساری و جاری در زندگی همه ما است و افرادی که در زمینه ترویج فریضه الهی نماز فعالیت می‌کنند نسبت به جناح‌های سیاسی دلبستگی نداشته باشند و نسبت به نماز اعتقاد قلبی داشته باشند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) تصریح کرد: سالانه هزاران میلیارد تومان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هزینه می‌شود که مسئولین باید بخشی از این هزینه‌های میلیاردی را در حوزه دین و ترویج فریضه الهی نمازتخصیص دهند چون نماز جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را می‌گیرد.

انتهای پیام/