به گزارش پارس نیوز، 
در هشتمین یادواره بزرگداشت یاد و خاطره 24 شهید مداح شهرستان دامغان که با حضور خانواده معظم شهدا، پیرغلامان و ذاکران اهل بیت(ع)، امام جمعه، فرماندهان نظامی و انتظامی، دادستان، رؤسای اداره تبلیغات اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیران برخی دیگر از دستگاه های اجرایی و اقشار مختلف مردم به همت کانون بسیج مداحان شهرستان دامغان در محل مسجد حضرت امیرالمؤمنین(ع) برگزار شد از خانواده شهید مداح ابراهیم رجب‌بیکی به نمایندگی از شهدای والامقام این قشر تجلیل شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینیان در این یادواره ضمن قدردانی از خدمات ذاکران اهل بیت(ع) و خادمان مجالس سیدالشهدا(ع) در راستای عمق بخشی و حفظ اعتقادات و باورهای دینی اظهار داشت: همه باید تلاش کنیم وجود نورانی حضرت اباعبدالله(ع) و یاران آن حضرت را خوب معرفی کنیم و دین خود را به عنوان مبلغان فرهنگ عاشورایی ادا کنیم.

امام جمعه دامغان با بیان اینکه انتصاب به اهل بیت(ع) از عنایات خداوند به ذاکران و مداحان اهل بیت(ع) است خاطرنشان کرد: نقش مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در حفظ پیوند عاطفی، روحی و معنوی مردم با تشیع و ارزش‌های اسلام ناب محمدی همواره بسیار تعیین کننده بوده است و این مهم مسئولیت خطیر این قشر در قبال دین و جامعه اسلامی را نشان می‌دهد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان با گرامیداشت یاد و خاطره 24 شهید مداح این شهرستان، اضافه کرد: شهادت بالاترین فضیلتی است که نصیب هر انسانی می‌شود، سعادتی جاودان که ریشه در محبت اهل بیت(ع) دارد و نقش مداحان در تعمیق و گسترش این محبت بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه اشعار مداحان ما باید انسان‌ساز و شهیدپرور باشد گفت: روحانیان و مداحان نقش ویژه‌ای در نشر فرهنگ انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس داشتند و خود نیز در این مسیر حضور پررنگی داشته‌اند آن گونه که تقدیم چهار هزار و 350 روحانی شهید در مقیاس جمعیت اقشار، رقم سه برابری تعداد شهدا نسبت به دیگر اقشار کشور را نشان می‌دهد.

حسینیان با بیان اینکه محافل اهل بیت(ع) و خاصه مجالس عزای سیدالشهدا(ع) بنیان و اساس فرهنگ شیعی و اعتقادات مذهبی مردم دیندار ایران اسلامی را تشکیل می‌دهد تأکید کرد: مداحان نباید هرگز اجازه دهند از سوی حزب یا گروهی از آنان و جایگاه اعتقادیشان سوءاستفاده شود.

انتهای پیام/