به گزارش پارس نیوز، 

سعید رضوانی دبیرکل چهارمین جشنواره سلام (انتخاب روابط عمومی های برتر خوزستان) عصر امروز در نشست خبری اظهار کرد: جشنواره سلام یکی از ابتکارات بسیار خوبی بود که در خوزستان پایه گذاری و سه دوره آن برگزار و به تقویت، بازآموزی، اصلاح روش ها و ساختارها در روابط عمومی های استان کمک شایانی داشت .

وی افزود: فاصله گرفتن روابط عمومی سنتی به سمت الکترونیک و چند بُعدی از برکات جشنواره سلام بود .

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی استانداری خوزستان با اشاره به تدوین دستورالعمل هایی برای این جشنواره تصریح کرد: یک سری شاخص هایی را برای جشنواره تدوین و تعیین کردیم تاعملکرد روابط عمومی ها را به صورت متوازن و متعادل بر اساس آخرین استانداردهای جهانی بسنجیم .

رضوانی با اشاره به لزوم ایجاد اطلاع رسانی هدفمند و یکپارچه در خوزستان گفت: در این جشنواره از آموزش غافل نمی شویم و دو کارگاه آموزشی ضمن خدمت و اصولی را برگزار می شود .

وی با اشاره به شناسایی نقاط ضعف و قوت روابط عمومی ها بیان کرد: بانک اطلاعاتی کاملی از مدیران، دانشجویان، کارمندان و حتی علاقمندان روابط عمومی ها تشکیل می شود تا مدیران شناسنامه ای از فعالان این عرصه داشته باشند و همگان در سراسر کشور مدیران روابط عمومی استان را شناخته و به این اطلاعات دسترسی آزاد داشته باشند .

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی استانداری خوزستان با اشاره به اینکه در هر محور سه روابط عمومی برتر انتخاب می شود، گفت: در مجموع جشنواره نیز سه روابط عمومی برتر خواهیم داشت .

رضوانی خبر داد: قبل از جشنواره دو دوره آموزشی در خصوص اطلاع رسانی در بحران و آموزش های عملی استفاده از ابزارهای جدید اطلاع رسانی برگزار می شود و علاوه بر آن هفته آینده برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به ارائه روش های مدرن اطلاع رسانی برای این مناسبت اقدام می کنیم .

وی تأکید کرد: قطعا هیچ شاخصی غیر از شایستگی در انتخاب روابط عمومی ها مؤثر نخواهد بود و با چک لیست مستند نسبت به انتخاب اقدام می کنیم .

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی استانداری خوزستان ادامه داد: امسال تلاش بر این است که بخش خصوصی هزینه ها را متقبل و استانداری هیچ تشکیل سند مالی نداشته باشد .

رضوانی با بیان اینکه روابط عمومی بخش های خصوصی و همچنین نیروهای نظامی و انتظامی به صورت مجزا ارزیابی می شوند، گفت: شهرداری ها و فرمانداری ها را به گروه الف و ب تشکیل و شهرهای برخودار را در یک گروه و کم برخوردها را نیز در گروه دیگر تقسیم بندی کردیم .

وی با اشاره به دو مرحله ای بودن داوری ها اظهار کرد: ابتدا در هر محوری دو برابر ظرفیت انتخاب و در مرحله دوم که داوران کشوری هستند، تعداد برگزیدگان به همان سه واحد در هر بخش کاهش پیدا می کند .

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی استانداری خوزستان در واکنش به نبود اطلاع رسانی واحد در استان خصوصا بحران ها و اعلام تعطیلی مدارس اخیر بیان کرد: به استاندار پیشنهاد شده با توجه به حجم گسترده اخبار و تعدد نوع اخبار سیاسی، بحران، اقتصادی، انرژی و حوزه های مختلف خبری تا یک مرجع برای سخنگویی معرفی و حتی هفته ای یک روز یک ساعت مشخصی نشست خبری داشته باشد .

رضوانی یادآور شد: تاکنون بیش از 120 روابط عمومی سازمان ها و ادارات کل، 67 شهرداری، 27 فرمانداری، 60 بخشداری شناسایی شده است .

وی خبر داد: مجوز استودیو مولی مدیا استانداری که امکان ارتباط مستقیم از طریق فیبر نوری با شبکه های ملی و استانی صدا و سیما را داشته باشد، اخذ و از آن برای اطلاع رسانی در بحران ها و یا انتخابات نیز بهره مند خواهیم شد .

مدیر روابط عمومی و امور بین المللی استانداری خوزستان در پایان با اشاره به حضور استاندار خوزستان در بیش از 30 برنامه تلوزیونی اظهار کرد: طی روزهای آینده استاندار خوزستان برای اولین بار در کشور به صورت لایو زنده از طریق شبکه اینستاگرام هفته ای یک بار با مردم صحبت خواهد کرد .

سید فضل الدین موسوی عضو شورای سیاست گذاری این جشنواره نیز در این جلسه بیان کرد: اولین فلسفه وجودی این جشنواره ایجاد نظم در عملکرد روابط عمومی ها است؛ به هر حال با بحران های لحظه ای مثل باران های موسمی، ریزگردها، اعتراضات صنفی و کارگری در استان خیلی به چنین نظمی نیازمند هستیم .

وی افزود: روابط عمومی ها به عنوان دوایر مرزگستر اولین کسانی هستند که باید فضای اطلاع رسانی را کاوش و انتقال اطلاعات و اخبار را انجام بدهند .

عضو شورای سیاست گذاری چهارمین جشنواره سلام یادآور شد: برای رسیدن به روابط عمومی مطلوب نیازمند آموزش هستیم؛ چنانچه تحولی در حوزه نرم افزاری زندگی رخ بدهد باید این واحد هم بروزرسانی شود .

موسوی با اشاره به اینکه هشت محور ارزیابی را مدنظر قرار دادیم که جزئیات بیشتر در سایت جشنواره بارگزاری می شود، عنوان کرد: آموزش، پژوهش و افکارسنجی، انتشارات، برنامه ریزی، تبلیغات محیطی (مولتی مدیا، فیلم مستند، عکس و ...)، ارتباطات الکترونیک (سایت، شبکه های اجتماعی و سایر آثار تحت وب مثل اپلیکشین، کتاب یا مجلات الکترونیکی)، ارتباطات رسانه ای (کیفیت تولید و میزان انتشار اخبار، نشست خبری، بازتاب رسانه ای، وسعت انتشار اخبار و ...)، فعالیت های فرهنگی و هنری و همچنین انتخاب کارشناسان برتر و انتخاب مدیران ارتباط گستر جزو محورها و بخش ویژه این جشنواره هستند .

انتهای پیام/