به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در شورای هماهنگی توسعه و گسترش فعالیت های قرآنی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: در هر مسجد یک کانون فعال قرآنی تشکیل و ائمه جماعت مساجد نسبت به تفسیر قرآن اقدام کنند.
وی افزود: برگزاری دوره های آموزش قرآن در تمامی دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری مورد توجه قرار گیرد.

نکونام تصریح کرد: مسئولان آموزش و پرورش برای اجرای مطلوب طرح ملی حفظ جزء 30 قرآن در مدارس شهرستان های 9 گانه استان برنامه ریزی کنند.

وی یادآور شد: آشنایی دانش آموزان با قرآن در مدارس از همان دوره ابتدایی عملیاتی شود و در این راستا دانش آموزان موفق و برتر به سایرین معرفی شوند.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد اظهار داشت: این استان ظرفیت و استعدادهای قرآنی مطلوبی به ویژه در بین جوانان و نوجوانان دارد که باید مورد تشویق و حمایت قرار گیرند.

وی گفت: برنامه های قرآنی، دینی و فرهنگی از مظلومیت خاصی در جامعه برخوردار است.

نکونام تاکید کرد: تجمیع فعالان قرآنی و تشکیل یک مجموعه قوی و فعالان در این حوزه می تواند باعث ارتقای کمی و کیفی فعالیت های قرآنی، دینی و فرهنگی شود.

وی افزود: بیان انتقادات سازنده و طرح مشکلات می تواند در سهولت تصمیم گیری مسئولان با هدف پیشبرد امور موثر باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: 440 میلیون ریال برای کمک به 21 موسسه قرآنی استان اختصاص یافت.

جواد کارگران دهکردی تصریح کرد: توزیع بیش از 2 هزار و 500 جلد قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه بین موسسات قرآنی جزو مهمترین برنامه های این اداره کل برای توسعه شاخص های قرآنی محسوب می شود.

وی یادآور شد: حمایت از طرح ملی حفظ جزء 30 قرآن در مدارس چهارمحال و بختیاری و برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان دستگاه های اجرایی استان از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

طرح ملی حفظ جزء 30 قرآن همزمان با سراسر کشور در مدارس استان اجرایی می شود.

انتهای پیام/