به گزارش پارس نیوز، 

وی شامگاه سه شنبه در دیدار سید محمدرضا هاشمی سرپرست استانداری قم اظهار داشت: نباید بی حجابی و یا بدحجابی در برخی از معابر قم مشاهده شود و مردم باید کاملا از شرایط فرهنگی این شهر آگاه باشند.

وی افزود: قم مورد توجه همه شیعیان و مسلمانان است و به همین علت باید آبرومند و آباد باشد تا زائرانی که به قم می آیند، با خاطره خوش این شهر را ترک کنند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مسئولان قم وظیفه سنگین و مهمی برعهده دارند، افزود: حوزه علمیه قم بزرگترین حوزه جهان اسلام است و این ویژگی را هیچ یک از شهرهای کشور ندارند.

وی همچنین با اشاره به اینکه وضعیت مردم قم از نظر اقتصادی خوب نیست، گفت: این استان هیچ گاه قطب کشاورزی نبوده و صنایع محدودی در این شهر وجود دارد که بخشی از همین صنایع محدود نیز رو به افول است.

این مرجع تقلید تصریح کرد: ما نمی گوییم قم به قطب کشاورزی کشور تبدیل شود، چون این شهر مرکز حوزه علمیه است و باید مرکزیت علمی آن حفظ شود، ولی مردم نیز باید از زندگی خود راضی باشند.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با اشاره به پایین آمدن کیفیت آب شرب شهر قم افزود: نباید آب شرب بوی نامطبوع بدهد و آبی که در اختیار مردم قرار می گیرد، باید سالم و بدون مشکل باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که قم از نظر مواد مخدر وضعیت خوبی ندارد و باید در این زمینه فکری شود، افزود: چهره قم باید از این مسائل محفوظ باشد و قاچاقچیان مواد مخدر تحت تعقیب قرار بگیرند.

این مرجع تقلید افزود: موضوع مواد مخدر و بیکاری از مسائل مهم کشور است و مسئولان باید برای رفع این معضلات اقدام لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/