به گزارش پارس نیوز، 
حجت‌الاسلام حسین رادمرد در نشست خبری که امشب در سالن جلسات موسسه ائمه(ع) برگزار شد اظهار داشت: فاز اول سایت اسلام پلاس در پنجشنبه هشتم آذرماه و در جمع فعالان فرهنگی بین‌المللی رونمایی می‌شود.

مدیر موسسه ائمه(ع) افزود: تلاش اصلی موسسه ائمه(ع) در طراحی سایت اسلام پلاس این بوده که محتوای اسلامی را در یک قالب متناسب با استانداردهای نمایشی و با شیوه‌ای متفاوت و غیر از متن محور ارائه دهیم.

وی با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) مبنی بر اینکه اگر محاسن کلام ما به مردم ابلاغ شود از ما پیروی می‌کنند ابراز کرد: محتوای سایت اسلام پلاس مبتنی بر ارائه کردن محاسن الکلام اهل‌بیت(ع) و همچنین پرهیز از مسائل اختلافی میان مذاهب است.

رادمرد ادامه داد: دسترسی به آیات و تفسیر قرآن کریم با بیش از 20 ترجمه و همچنین دو هزار و 500 روایت ترجمه‌شده به 8 زبان از امکانات سایت اسلام پلاس است.

مدیر موسسه ائمه(ع) با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های بسیار مهم سایت اسلام‌ پلاس دسته‌بندی موضوعی روایت‌ها بر اساس سبک زندگی اسلامی است، عنوان کرد: در این سایت موتور جستجوی قدرتمندی برای یافتن محتوای موردپسند مخاطبین در نظر گرفته‌شده است.

وی تصریح کرد: در سایت اسلام پلاس قابلیت پوستر سازی روایات برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی نیز در نظر گرفته‌شده و مخاطبان می‌توانند روایات موردنظر خود را به پوستر تبدیل کرده و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

رادمرد با بیان اینکه از دیگر امکانات سایت اسلام پلاس کتابخانه دیجیتال اسلامی ترجمه‌شده به زبان‌های روز دنیا است خاطرنشان کرد: بیش از هزار سؤال روز و متناسب با شاخص‌های بین‌المللی و ترجمه‌شده به هشت زبان دنیا در این سایت قابل‌مشاهده است.

وی با اشاره به تلاش موسسه علم الهدی برای بازتولید رسانه‌ای روایات تشریح کرد: 400 روایت به‌صورت رسانه‌ای از تولید محتوای طولانی پرهیزکرده و حداکثر زمان کارهای رسانه‌ای و کلیپ‌هایی که آماده‌شده یک دقیقه است.

مدیر موسسه ائمه(ع) افزود: مراسم رونمایی از سایت اسلام پلاس پنجشنبه همین هفته با سخنرانی حجت‌الاسلام کوهساری در مجتمع امین قم برگزار می‌شود.

انتهای پیام/