به گزارش پارس نیوز، 

آیت‌الله «محسن اراکی» دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر امروز در مراسم پایانی سی و دومین کنفرانس وحدت اسلامی که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، افزود: پیشنهادهای مطرح شده قطعا پیگیری و تبدیل به برنامه می‌شود.
وی توضیح داد: بسیاری از پیشنهادهای قبلی که در اجلاس وحدت مطرح شده بود اجرایی شده است.
آیت الله اراکی به راه‌اندازی رسانه جامعه تقریبی و تشکیل اتحادیه‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد و گفت: ما در آستانه راه اندازی رسانه تقریبی قرار داریم.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به بیانیه پایانی این اجلاس اشاره کرد و گفت: بیانیه پایانی اجلاس وحدت متشکل از پیشنهادهای خود مهمانان است.

** آمریکا به دنبال فراموشی مساله فلسطین است
آیت الله محمد حسن اختر دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به شرایط حساس در برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی اشاره کرد و گفت: در این شرایط حساس دشمن تلاش می کند مساله فلسطین را به اصطلاح پایان دهد و حقوق مردم این کشور را نادیده بگیرد
وی افزود: سران برخی کشورهای عربی و اسلامی تلاش می کنند با فشار امپریالیسم جهانی و در راس آنها آمریکا مساله فلسطین را به فراموشی بسپارند.
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) یادآورشد: با بهره گیری از این اجتماع که در این کنفرانس محقق شد، امیدوارم بتوانیم گام های موثری را برای دفاع از فلسطین و مبارزه علیه اسرائیل برداریم. بنابراین برگزاری چنین کنفرانس با حضور مهمانانی از 100 کشور جهان اقدام بسیار پرمعنایی است.
آیت الله اختر با طرح این پرسش که چرا قدس به عنوان محور وحدت نامگذاری شده است؟،افزود: در جامعه اسلامی و در میان مسلمانان و امت اسلام موضوع های متعددی داریم که مساله قدس یکی از موارد توافق همه مسلمانان است.
وی با بیان اینکه قدس قبله اول مسلمانان و محل معراج پیامبر(ص) بوده است، ادامه داد: حرکت مردم مظلوم فلسطین در مبارزه با رژیم صهیونیستی تداوم دارد و تا امروز هم فریادشان با یاد مسلمین بلند است.

** وظیفه مسلمانان بازگرداندن قدس به فلسطینی ها است
محمد حسین محقق معاون رئیس اجرایی کشور افغانستان نیز گفت: امروز قدس محور اتحاد امت اسلامی بوده و هیچ کس نمی تواند مسلمانان را از این امر غافل کند.
وی افزود: ما مسلمانان را دعوت می‌کنیم که مراقب معضل تکفیر باشند و اهمیت قدس را از یاد نبرند.
معاون رئیس اجرایی افغانستان تاکید کرد: وظیفه مسلمانان این است که قدس را به فلسطینیان مظلوم بازگردانند.

** دلیل تحریم ایران حمایت از قدس است
خلیل حمد‌ان عضو شورای رهبری جنبش امل لبنان همچنین ادامه داد: این کنفرانس بیانگر اهمیت وحدت جهان اسلام در شرایطی است که دشمن صهبونیستی کشتار مسلمانان را افرایش داده است.
وی افزود: مساله فلسطین از دستور کار جهان عرب خارج شده و این در حالی است که امروز باید اتحاد خود در مقابل دشمن صهیونیستی را بیشتر کنیم چراکه این رژیم روی دیگر جریان تکفیری است.
حمدان گفت که باید در مقابل تحریم ظالمانه ایران ایستادگی کنیم چراکه جمهوری اسلامی به علت حمایت از قدس مورد تحریم قرار گرفته است.

** امت اسلام هرگز شکست مقابل مستکبران را نمی پذیرد
ابراهیم محمد الدیلمی عضو شورای عالی انصارالله یمن نیز در این مراسم گفت: اگر به ریسمان الهی چنگ بزنیم به سمت خیر و صلاح هدایت خواهیم شد. دعوت به خیر و امر به معروف و نهی از منکر مسائلی هستند که باید مورد توجه جهان اسلام باشد.
وی افزود: مقابله با صهیونیست ها نیازمند همکاری مسلمانان است؛ چراکه امت اسلام، هرگز شکست در مقابل مستکبران را نمی پذیرد.
الدیلمی گفت: امیدواریم خداوند متعال فرجی برای مردم یمن حاصل کرده و شر دشمنان را از سر این ملت مظلوم کم کند.

** کشورهای عربی علیه فلسطینیان توطئه می‌کنند
زهیر جعید رئیس جبهه عمل اسلامی هم در مراسم پایانی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی افزود: ایران همواره در کنار مردم فلسطین ایستاده است، در حالی که اغلب کشورهای عربی که هم زبان فلسطینیان هستند، علیه فلسطین توطئه می کنند و برای تحقق معامله قرن جنگ راه می اندازند.
وی توضیح داد: توطئه گران طرح هایی مانند اختلاف افکنی میان کشورهای مسلمان و ایجاد داعش اجرا می کنند، اما ایران از تمامی موانع عبور کرده است و پا روی خط قرمزهای رژیم صهیونیستی و حامیان آن گذاشته است.
به گزارش ایرنا، سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی شنبه هفته جاری با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی آغاز به کار کرد.
این اجلاس با شعار «قدس، محور وحدت امت» برای سه روز (از سوم تا پنجم آذرماه) با حضور بیش از 350 مهمان از 100 کشور در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/