به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا آیینه دار روز دوشنبه در نشست خبری افزود: این برنامه ها در حوزه های صدا، سیما، خبر و فضای مجازی و موسیقی تولید شده است.

وی اظهار داشت: رسانه ملی به عنوان مهم ترین دستگاه فرهنگی کشور، در هر استان اقدامات مختلفی را به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: بخشی از تولیدات صدا و سیمای استان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، هم اکنون روی آنتن رفته و بخش دیگری هم در ایام پیش رو تا پایان سال روی آنتن می رود.

وی افزود: برنامه های تحلیلی و سرگرم کننده برای انتقال پیام نظام مقدس جمهوری اسلامی به نسل جوان پیش بینی شده است.
آیینه دار گفت: در حوزه معاونت سیما پنج هزار دقیقه تولید برنامه داریم، کار تولید پنج مستند از شخصیت های تاثیرگذار انقلاب در خراسان جنوبی را در دستور کار داریم و تولید بعضی از این مستندات فاخر تمام شده است و بقیه هم 80 درصد پیشرفت تولید دارد و تا یک ماه آینده این مستندات در مراسمی رونمایی می شود.

وی افزود: این مستندات از زندگی آیت الله سید حسن تهامی،حجت الاسلام والمسلمین سید حسین آفتابی، شهید دکتر مهدی امین زاده،حاج غلامحسین بازاری و حجت الاسلام و المسلیمن اسماعیل فردوسی پور که پنج قسمت 40 دقیقه ای به مدت 200 دقیقه تولید می کنیم.

وی یادآور شد: 36 برنامه 45 دقیقه ای، میزگرد تلویزیونی به منظور انعکاس دستاوردهای 40 سال نظام مقدس جمهوری اسلامی در خراسان جنوبی با حضور مدیران و مسئولان استانی در دولت های مختلف از ابتدا تاکنون در دستور کار است که بخشی از این برنامه ها پخش شده است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: 30 برنامه تحلیلی با عنوان ترنم انقلاب داریم که به تبیین و برجستگی ویژگی های انقلاب اسلامی در ساختار، عملکرد و دستاوردهای آن می پردازد.

آیینه دار افزود: مجموعه مستند یاوران انقلاب اسلامی را در دستور تولید داریم که تاکنون 2 مستند آن تولید شده است، یک قسمت معرفی حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم و قسمت دیگر به معرفی حجت الاسلام سید مرتضی اصفهانی می پردازد.

وی تصریح کرد: مستند فاخر 30 دقیقه ای تهیه شده که به دستاوردهای نظام در حوزه های مختلف و مقایسه آن با قبل انقلاب و چشم انداز آینده استان می پردازد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین مسابقه تلویزیونی چلچراغ و 80 برنامه 20 دقیقه ای با هدف بازخوانی و یادآوری خاطرات دوران انقلاب اسلامی در دست تولید است.

آیینه دار گفت: در حوزه رادیو و صدا تاکنون پنج عنوان نمایش 30 دقیقه ای به مدت 150 دقیقه در طبقه الف با محوریت انقلاب و شخصیت های تاثیرگذار در وقوع آن و بیان حوادث آن دوران در رادیو خراسان جنوبی تولید شد.

وی افزود: 12 قست 45 دقیقه ای برنامهای با نام « گفت و گوی 9740 » که گفت وگو با انقلابیان، فعالان و چهره های شاخص انقلابی است.

وی اظهار داشت: همچنین 40 برنامه پنج دقیقه ای در رادیو با عنوان چهل منزل با موضوع بازگویی رویدادهای حساس تاریخی انقلاب کار تولید و پخش آن شروع شده است.

وی یادآور شد: 12 برنامه کوتاه 10 دقیقه ای با عنوان راه افتخار با موضوع تبیین اقدامات و دستاوردهای شاخص نظام در خراسان جنوبی در 40 سال پس از پیروزی انقلاب تولید و پخش می شود.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: هفت قسمت مستند رادیویی با محوریت بیان حوادث انقلاب و چگونگی شکل گیری آن در شهرستان های استان خراسان جنوبی تولید و پخش می شود.

آیینه دار گفت: در حوزه خبر تاکنون 2 مستند خبری با موضوع پروژه هایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در استان اجرا شده و مردم از آن منتفع شدند مثل مسکن روستایی، توسعه خدمات بهداشتی و درمانی و ... که کار تولید آن به اتمام رسیده است.

وی افزود: 24 گزارش خبری از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در نقاط مختلف استان در دست تولید است که 6 قسمت آن تاکنون تولید و پخش شده و دستاوردهای نظام هم در قالب 10 گزارش خبری تولید و پخش می شود.

وی یادآور شد: در حوزه معاونت فضای مجازی مرکز چهار قسمت موشن گرافیک با عنوان «درباه وزیر دربار» برگرفته از کتاب خاطرات اسدالله علم وزیر دربار ستم شاهی در دستور کار بوده و بخشی از آن تولید شده است.

وی ادامه داد: همچنین 10 برنامه یک دقیقه ای در ساختار موشن گرافیک با موضوع ارائه برترین جایگاه های کشور ایران در آمارهای بین المللی در حوزه های مختلف و 6 موشن گرافیک با موضوع دستاوردهای شاخص در خراسان جنوبی، بخشی از آن تولید شده است.

آیینه دار تصریح کرد: 10 مورد انفوگرافیک با عنوان 40 سال پایداری با موضوع دستاوردهای نظام در حوزه های مختلف عمرانی، سیاسی، اجتماعی و خدماتی و یک موشن گرافیک با عنوان «از سیم خاردار تا سوخت هسته ای» در دستور کار تولید قرار دارد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: 20 پوستر با موضوع « پیشرفت های استان در حوزه های مختلف» پنج کلیپ با تاکید بر نماد های ملی در دستور کار تولید است.

وی گفت: در تارنمای صدا و سیمای خراسان جنوبی صفحه ای با عنوان « چله انقلاب » راه اندازی شد که در معاونت برنامه ریزی و معاونت فضای مجازی سازمان، مدیریت این مجموعه را دارند.

آیینه دار افزود: در حوزه موسیقی هشت عنوان موسیقی در استان تولید و برای بررسی کارشناسی و صدور مجوز به تهران ارسال شد و تاکنون این هشت عنوان مجوز پخش از شبکه های سراسری را گرفته است.

وی اظهار داشت: در حوزه پژوهش برای برنامه های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تحقیقی با عنوان « شیوه های باورپذیرکردن دستاوردهای انقلاب اسلامی و راهکار های رسانه ای ارتقای آن» در حال انجام است که نتایج آن قابل بهره بردای برای همه رسانه های استان است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: در یک سالی که در خدمت مردم این استان هستم کارهای شاخصی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در حوزه های فنی و پشتیبانی و تولید و آنتن پیشرفت داریم، کار در رسانه با وجود فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هرچه جلوتر رویم سخت تر می شود و سبد رسانه ای مردم امروز متنوع شده است.

آیینه دار گفت: در گذشته رسانه تنها به روزنامه، تلویزیون و رادیو محدود بود اما امروز سبد رسانه ای که در اختیار مردم است متنوع شده و قدرت انتخاب دارند، در گذشته سه شبکه در کشور داشتیم اما امروز در صدا و سیمای خود ما 20 شبکه تلویزیونی و رادیویی استانی و ... وجود دارد.

وی افزود: امروز شبکه ها شکل تخصصی دارد و در سبد صداو سیما برای هر ذائقه ای شبکه ای وجود دارد هرچند این تنوع سبد رسانه ای برای مردم در حوزه های مختلف یک امتیاز است چون رقابت بین آنها ایجاد می شود اما برای رسانه ای ها کار سخت تر شده است.

وی تصریح کرد: در یک سال گذشته هم در حوزه مخاطبان در سیما و صدا افزایش مخاطب و بیننده و شنونده داشتیم که 63 درصد در سیما این رشد بوده که در نیم سال ابتدای سال 1397 این میزان به 65 درصد رسیده که کاری ارزشمند است.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه صدا در سال گذشته، 27 درصد در سطح استان مخاطب داشتیم که این میزان هم اکنون به 30 درصد مخاطب رسیده است.

آیینه دار گفت: به لحاظ میزان مخاطب شبکه استانی در 6 ماه نخست سال جاری بین 33 شبکه در بخش سیما رتبه نهم را داریم اما در حوزه صدا جایگاه ما رتبه 13 است.

آیینه دار ادامه داد: شبکه استانی صدا و سیما به ترازی رسیده که دیگر خود را با شبکه های سراسری مقایسه می کنند.
وی یادآور شد: خراسان جنوبی نیاز به دیده شدن در شبکه های سراسری را دارد، میزان حضور برنامه های شبکه استانی خاوران در شبکه های سراسری افزایش یافته است.

انتهای پیام/