به گزارش پارس نیوز، 

مهیار هزارجریبی کارگردان نمایش «زنان بیشه گل» که در جشنواره تئاتر «مقاومت» حضور دارد در این باره گفت: این اثر نمایشی به تازگی اجرای عمومی خود را در بهشهر به پایان رسانده و قرار است چهارشنبه هفتم آذرماه در ۲ سئانس ۱۶ و ۱۹ در تالار چهارسو مجموعه تئاترشهر به صحنه برود.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: «زنان بیشه گل» روایتی جریان سیال ذهن از زندگی مردم یک روستا در زمان جنگ است که همه مردان آن به جنگ رفته‌اند و مدیریت تمام امور روستا برعهده زنان است و زنان آبادی را می‌گردانند. در این بین مشکلاتی برای زنان پیش می‌آید و آنها باید به تنهایی برای رفع مشکلاتشان تلاش کنند.

هزارجریبی ادامه داد: این اثر نمایشی ۶ بازیگر زن و ۳ بازیگر مرد دارد و تلاش دارد که به مشکلات زنان در دوران دفاع مقدس بپردازد.

وی درباره جشنواره تئاتر «مقاومت» گفت: در دورانی که هیچ نهاد و مسئولی به تئاتر مقاومت و دفاع مقدس و نمایش‌هایی با این مضامین اهمیت نمی‌دهد، باید دست برگزارکنندگان چنین جشنواره‌ای را بوسید. چنین جشنواره‌هایی نیاز به حمایت و توجه دارند تا بتوانند تا همین اندازه نیز از گروه‌های شرکت کننده حمایت کنند و جشنواره را سرپا نگه دارند.

این کارگردان در پایان صحبت‌هایش بیان کرد: در دوره‌ای که تئاتر به سمت لوده‌بازی یا تئاترهای بورژوازی گرایش پیدا کرده‌است توجه به تئاتر مقاومت بسیار ارزشمند است و من به‌عنوان یکی از شرکت کنندگان در این رویداد از برگزاری جشنواره تئاتر «مقاومت» و توجهی که به گروه‌ها داشته‌اند، رضایت دارم.

در نمایش «زنان بیشه گل» سارا یزدانی، مهیار هزارجریبی، نیروانا هزارجریبی، نازنین هدایتی، علی کیانی، منیره سادات خاتمی نژاد، مبینا رمدانی، سمیرا سلیمانی و محمدرضا طیبی‌فر ایفای نقش می کنند.

گروه‌ تئاتر «سیرانگ» بهشهر یکی از گروه‌های ثبت شده مازندران در طرح استقرار گروه‌های تئاتر کشور است که هر سال تولیدات نمایشی مختلفی دارد و تا کنون در جشنواره ‌های مختلف استانی و ملی حائز رتبه‌های گوناگون شده است.

جشنواره تئاتر «مقاومت» از سوی بنیاد فرهنگی روایت فتح ۶ تا ۹ آذر ماه برگزار می‌شود.