به گزارش پارس نیوز، 

این جشن با مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره حفظ و قرائت قرآن کریم نیز همراه بود.

علی چگنی سفیر ایران در هند در سخنانی در این مراسم با اشاره به تاکید قرآن کریم مبنی بر لزوم حفظ وحدت در میان مسلمانان، از حضور علمای بزرگ مسلمان هند در این مراسم قدردانی کرد.

وی در ادامه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تاکید کرد قرار گرفتن در مسیر درست که از سوی دین مبین اسلام برای پیروانش توصیه شده است جز با وحدت عقیده و عمل میان مسلمانان میسر نمی باشد.

سفیر ایران همچنین با برشمردن فضایل اخلاقی پیامیر اسلام خاطرنشان کرد محمد (ص) فقط پیامبر رحمت نیست بلکه مجموعه ای از فضایل اخلاقی است که می تواند در همه عرصه ها الگوی مسلمانان قرار بگیرد.

در ادامه این مراسم، علی دهگاهی رایزن فرهنگی ایران در هند و رییس خانه فرهنگ دهلی نو هفته وحدت را که در فاصله بین دوازده و هفده ربیع الاول از سوی امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی به عنوان هفته وحدت اسلامی اعلام شده بود سمبلی برای برادری و همبستگی و یگانگی در امت اسلام و کشورهای اسلامی نامید.

وی ضمن تبریک این ایام به مسلمانان هند، اظهار کرد که مسابقات حفظ و قرائت قرآن کریم از نوزده سال پیش در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو در این ایام مبارک برگزار شده است.

دهگاهی افزود: شرکت کنندگان از شهرها و ایالتهای مختلف هندوستان به مدت سه روز در این مسابقه به رقابت پرداختند که در انتها یک نفر در رشته حفظ و یک نفر در رشته قرائت به عنوان برگزیده معرفی شدند.

به گفته وی، برگزیدگان همانند سالهای گذشته، برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآن کریم که در ماه رمضان در ایران برگزاری می شود اعزام خواهند شد.

رایزن فرهنگی ایران با تاکید بر استقبال قابل توجه دوستداران قرآن کریم از این مسابقات گفت: بعد از بررسی حدود دویست و پنجاه تقاضای، پنجاه و یک نفر در رشته قرائت و بیست و پنج نفر در رشته حفظ برای شرکت در رقابت ها انتخاب شدند.

انتهای پیام/