به گزارش پارس نیوز، 

در آلبوم موسیقی «هنوز آواز»، که در «پنج مجلس آواز»، فشرده و در اختیار علاقه‌مندان موسیقی سنتی و به ویژه مکتب اصفهان قرار گرفته است، حاصل 50 سال تجربه و همکاری با هنرمندان بزرگ آواز مشهود است.

در انتشار این آلبوم سه ساز عود، تار و تنبک با آواز شاه‌زیدی همراه شده‌اند که همراهی عود با آواز، از نوآوری‌های به کار رفته در این اثر موسیقایی است.

در تهیه آلبوم «هنوز آواز»، شهرام میرجلالی نوازندگی تار و محمود رفیعیان نوازندگی تنبک را برعهده داشته‌اند، همچنین 5 قطعه آوازی در دستگاه‌های چهارگاه، افشاری، دشتی، بیات اصفهان و شوردشتی خوانده شده است.

این آلبوم شامل 5 قطعه از نوعی «خلاف آمدِ عادت» (به گفتۀ حافظ) بهره دارد و آن، روحیه‌ای مشحون از سبک‌باری، گشادگی خاطر و نشاط متفکرانه‌ای است که پیشینیان اندیشمند به دنبال آن بوده و آن را توصیه کرده‌اند.

علی‌اصغر شاه‌زیدی استاد آواز ایرانی و تنها بازمانده‌ مکتب آوازی اصفهان است. از معروف‌ترین آثار وی می‌توان تصنیف «جام مدهوشی» از آلبوم «چرخ گردون» با آهنگ «علی تجویدی»، تار «جلیل شهناز»، تنظیم «فریدون شهبازیان» و شعر «بیژن ترقی» را نام برد.

وی هم‌چنین آوازهای بسیاری را به صورت فی‌البداهه در برنامه‌ تماشاگه راز و رادیو اصفهان اجرا کرده است و علاوه بر آواز به نوازندگی نی، به سرودن شعر نیز علاقه دارد.

انتهای پیام/