به گزارش پارس نیوز، 

موسی دادی زاده عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره تولید محتوای الکترونیک شهرستان قشم افزود: فرآیند محوری یک فعالیت است که نحوه تولید علم به دانش اموز آموزش داده می شود و این امر نیازمند به کار گرفتن رایانه و دیگر فناوری های روز است.
وی ادامه داد: استفاده از محتوای الکترونیک باعث می شود حواس مختلف دانش آموزان در فرایند آموزش درگیر شود و از این رو تمرکز آنان در امر یادگیری بالاتر می رود.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هرمزگان تصریح کرد: همچنین استفاده از محتوای الکترونیک علاوه بر در دسترس بودن آن، باعث کاهش هزینه های تدریس نیز می شود.

** 368 اثر الکترونیک دریافت شد
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم نیز در این آیین گفت: از اول بهمن ماه سال گذشته تا 15 اردیبهشت ماه سال جاری 368 اثر الکترونیک شامل 248 اثر از دانش آموزان و 120 اثر از فرهنگیان در دبیرخانه این جشنواره دریافت شد.
بهرام پوراشرف افزود: در بخش دانش آموزان 121 نفر از مقطع ابتدایی، 41 دانش آموز از متوسطه اول و 86 نفر از متوسطه دوم در این جشنواره شرکت کرده بودند.
وی ادامه داد: در بخش فرهنگیان نیز 80 آموزگار از مقطع ابتدایی، 13 دبیر از متوسطه اول و 27 دبیر از متوسطه دوم در جشنواره مزبور شرکت کردند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم تصریح کرد: در بخش دانش آموزی و در مقطع ابتدایی، رادمهر همایونی، زهرا نوربخش، ماتینا احمدی و محمد اصغری رتبه های برتر را کسب کردند.
به گفته وی، در مقطع متوسطه اول نیز زینب نوربخش، آیدا دهیار، فاطمه صداقت، فاطمه خسروی زاده و محدثه زارعی به رتبه های برتر نایل آمدند.
پوراشرف ادامه داد: حارث معین پور، نیلوفر کوهستانی، راضیه رحیمی هُلُری هم در مقطع متوسطه دوم به عنوان رتبه های برتر شناخته شدند.
وی اظهار داشت: در بخش فرهنگیان و در مقطع ابتدایی ارسلان نادری، شمسی پورموسایی، شکوفه رنجبر، بتول باندریزی، اسماعیل تریان، سمیه دریاپیما و طاهره ناصری به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم افزود: در مقطع متوسطه اول نیز نورالهدی اسلامی و نعیمه پاینده موفق به کسب عناوین برتر شدند.
وی ادامه داد: سمیه اسلامی و نعیمه رحیمی هم در مقطع متوسطه دوم رتبه های برتر را از آن خود کردند.
پوراشرف خاطرنشان کرد: دومین دوره جشنواره تولید محتوای الکترونیک نیز از امروز (اول آذر ماه) آغاز می شود و علاقمندان می توانند تا اول اردیبهشت ماه سال آتی آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره تحویل دهند.

** رونمایی از کتاب «طلا در جستجوی پدر و مادرش»
در بخش دیگری از این مراسم از کتاب « طلا در جستجوی پدر و مادرش» نوشته پرنیان اسماعیلی، دانش آموز قشمی رونمایی شد.
این کتاب در یکهزار جلد توسط انتشارات نور آل محمد(ص) منتشر شده است.
در این مراسم اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم 500 جلد از کتاب مزبور را خریداری کرد.
25 هزار دانش آموز در شهرستان قشم تحصیل می کنند. 790 نفر جامعه فرهنگیان قشم را تشکیل می دهند که در 200 مدرسه شهرستان قشم مشغول به فعالیت هستند.
این شهرستان شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک حدود یکهزار و 628 کیلومتر مربع وسعت و 150 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/