به گزارش پارس نیوز، 

سید احسن علوی شامگاه چهارشنبه در دهمین همایش منادین وحدت و سومین مراسم سادات نبوی در روستای باینچوب از توابع سنندج اظهار داشت: کشور در شرایطی قرار دارد که اگر وحدت و همبستگی خود را حفظ نکند در خطر خواهد بود.

وی با بیان اینکه تنها چیزی که می تواند به یک جامعه ضربه بزند اختلافات درونی است، افزود: امروز دشمنان ایران اسلامی چون می دانند که در جنگ نامتقارن به نتیجه نمی رسند به تحریم و فشارهای اقتصادی روی آورده و در صدد ایجاد اختلافات درونی هستند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) تاکید کرد: در عصری که ظلمت، قساوت و نادانی دنیا را گرفته بود، نور معرفت و هدایت آسمان هستی را روشن و منور ساخت و پرچمدار حیات طیبه پا به عرصه وجود هستی نهاد.

وی یادآور شد: پیامبر گرامی اسلام (ص) تمدن دیگری را ایجاد و جهل و نادانی را از جامعه بشریت ریشه کن کرد البته در این راه سختی ها و زجرهای فراوانی را تحمل کرد.

معاون امور مذهبی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این همایش گفت: تمام علمای علم جامعه شناسی بر این مساله اتفاق نظر دارند که سعادت انسان ها بر سه عامل رهبر خوب، مردم خوب و برنامه مناسب برای اداره جامعه استوار است.

حجت الاسلام محمد سادات با بیان اینکه این سه فاکتور در هر جامعه ای محقق شود به سمت سلامت و سعادت پیش می رود، افزود: در این میان نقش رهبر بی بدیل است و پیامبر گرامی اسلام (ص) از جمله رهبرانی بود که بشریت را به سمت سعادت سوق داد.

وی با اشاره به اینکه خداوند 124 هزار پیامبر را برای رهبری جوامع بشری انتخاب کرد، یادآور شد: در این میان فرستادگان پروردگار، گل سرسبد و ختم رسولان، عصاره خلقت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) بود و خداوند جز در فرستادن صلوات بر حضرت محمد (ص) هیچ کجا خود را کنار بشریت قرار نداده است.

حجت الاسلام سادات تاکید کرد: امروز اگر بخواهیم جامعه را از بحران های اخلاقی، اقتصادی و غیره نجات دهیم باید رفتار، منش و رهبری پیامبر نور و رحمت را الگوی خود در زندگی قرار دهیم.

دهمین همایش منادیان وحدت و سومین مراسم سادات نبی همزمان با دومین روز از گرامیداشت هفته وحدت شامگاه چهارشنبه در روستای باینچوب از توابع شهرستان سنندج با حضور گسترده اقشار مختلف مردم برگزار شد.

انتهای پیام/