به گزارش پارس نیوز، 

سیده فاطمه عبداللهی نویسنده کتاب تو را من چشم در راهم اظهار داشت: کتاب "تو را من چشم در راهم" بر اساس زندگینامه دو شهید دفاع مقدس "شهید محمدجواد صانعی" و "شهید مجتبی صانعی" تنظیم و تدوین شده است.

وی افزود:‌ این دو شهید بزرگوار برادر هستند و در فاصله کمتر از یکسال به شهادت رسیده اند. محمدجواد در سن 21 سالگی به شهادت رسیده و مجتبی در سن 19 سالگی مفقود الاثر میشود. پدر و مادر شهید سال‌ها به دنبال نام و نشانی از مجتبی می‌گردند؛ با آزادگان دفاع مقدس دیدار می‌کنند ولی هیچ خبری از پسرشان دریافت نمی‌کنند.

نویسنده کتاب‌های دفاع مقدس در ادامه عنوان کرد: این کتاب بر اساس مصاحبه با خانواده شهیدان صانعی تنظیم شده است. مادر این دو شهید از خاطرات هجرانش بعد از شهادت پسرانش سخن میگوید و از بیماری قلبی که پس از این حوادث به سراغش می آید.

وی ادامه داد: از وقتی برای جمع آوری خاطرات شهدا عزمم را جزم کردم و وارد این مقوله شدم اردتم به خانواده ایشان چند برابر شده است؛ چرا که در کنار از جان گذشتگی شهدا، ایثار خانواده ایشان بسیار جالب توجه و قابل احترام است؛ کتابها به صورت مستند و در قالب رمان تهیه شده اند.

عبداللهی همچنین تصریح کرد: حدود چهار سال است که بنده در زمینه جمع آوری خاطرات شهدا فعالیت دارم. در این مدت 5 عنوان کتاب از شهدا تهیه شده است. از این تعداد سه عنوان کتاب به چاپ رسیده اند که یکی از آنها کتاب "تو را من چشم در راهم" است. دو عنوان دیگر نیز در دست چاپ است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه کتاب‌ها مورد استقبال وسیع مردم شهرستان‌های مربوطه علی الخصوص جوانان و نوجوانان قرار گرفته‌اند،‌گفت: اما مسئله ای در رابطه با چاپ کتب حائز اهمیت است، بحث هزینه های چاپخانه است. با توجه به اینکه تدوام کار احتیاج به تامین حداقل بودجه چاپ دارد، لزوم حمایت از چنین کارهایی به شدت احساس میشود.

این نویسنده در خاتمه سخنانش بیان کرد: بنده تا جایی که در توان دارم و خدواند منان توفیق دهد خادم برادران شهیدم خواهم بود ولی در صورت عدم پشتیبانی مالی جهت چاپ کتب، ادامه روند با مشکل مواجه خواهد شد. لذا از مسئولین ذیربط خواهشمندم در این رابطه چاره‌اندیشی کنند و با حمایت از چنین کارهایی در نشر ارزش‌های دفاع مقدس ما را یاری کنند.

کتاب «تو را من چشم در راهم» رونمایی شد/برای ادامه راه نیاز به حمایت مسئولان داریم

کتاب تو را من چشم در راهم نوشته سیده فاطمه عبدالهی براساس زندگی دو برادر شهید به نام های محمدجواد و مجتبی صانعی از شهدای شهرستان فریدن است. در این کتاب زندگی این دو شهید والامقام از زمان کودکی و قبل ازانقلاب و همچنین مبارزات آنها علیه رژیم طاغوت و فعالیت آنها بعد از پیروزی انقلاب تا زمان شهادت و خاطرات مادر این دو شهید از هجران فرزندانش مورد بررسی قرار گرفته است.

کتاب 166صفحه ای تو را من چشم در راهم را انتشارات ستاره درخشان در قطع وزیری به چاپ رسانده است.

شهید محمدجواد صانعی بیست و سوم تیرماه سال61 در عملیات رمضان در منطقه شلمچه در سن 21سالگی به درجه رفیع شهادت نائل و در کمتر از یکسال برادرش مجتبی صانعی در بیست فروردین ماه 62 در عملیات والفجر یک در فکه و در سن 19سالگی مفقودالاثر شد.

انتهای پیام/