به گزارش پارس نیوز، 

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از پوستر نمایش «دهکده هاپوخان » به کارگردانی حسین عالم‌بخش با حضور محسن سلیمانی مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، بهروز آهنگری رئیس خانه قرآن فرهنگسرای گلستان و هنرمندانی از جمله بهار ارجمند، علی برجی، سیروس همتی، بابک نوری، محمدرضا آذرفر و ... در تماشاخانه سرو برگزار شد.

محسن سلیمانی مدیر انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در این مراسم گفت: امروز شاهد رونمایی از پوستر جدیدترین اثر حسین عالم بخش کارگردان تئاتر هستیم که تا به امروز آثار قابل توجهی را برای مخاطبان سخت پسند تئاتر کشور اجرا کرده است.
وی افزود: انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس افتخار دارد تا متولی یکی از آثار موفق حسین عالم بخش به نام دهکده هاپوخان باشد و اطمینان دارم که این نمایش جذاب مورد استقبال خوب مخاطبان تئاتر به ویژه کودکان قرار می‌گیرد.

سلیمانی تصریح کرد: این انجمن حمایت از انسان‌های شریف، عزیز و هنرمندان فعال حوزه تئاتر را در دستور کار خود داده و از مدیریت فرهنگسرای گلستان که نمایش دهکده هاپوخان به دلیل ظرفیت بالای سالن آنجا به اجرا می‌رود، تشکر می‌کنم.

«دهکده هاپوخان» نمایشی جریان‌ساز در عرصه تئاتر کودک است

عالم بخش: دهکده هاپوخان نمایش جریان‌ساز عرصه تئاتر کودک

در ادامه مراسم حسین عالم بخش کارگردان نمایش با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم انوشیروان ارجمند و ناصر فروغ گفت: دهکده هاپوخان نمایش جریان ساز عرصه تئاتر کودک است که آمده تا حرف‌های تازه ای را در این حوزه بیان کند و خون جدیدی را در رگ‌های تئاتر کودک به جریان بیاندازد.

وی افزود: این نمایش، اثری متفاوت در حوزه کودک است که جدا از عادت‌های اجتماعی، قصد دارد تا آموزشهای اعتقادی و اندیشه‌های بزرگ را در کودکان عصر امروز آموزش دهد.

کارگردان نمایش خاتون اضافه کرد: در این نمایش مفاهیمی از جمله دشمن شناسی، اتکای به توانایی فردی، تعصب به وطن و میهن، تولید داخلی، پیروی از شعار ما می توانیم» و ... به کودکان آموزش داده می‌شود تا در ادامه مسیر با همدلی و همیاری یکدیگر گامهای محکم و مهمی را برای توسعه کشور بردارند.

اجرای این اثر نمایشی توسط گروه فرهنگی هنری حواریون و بر اساس نوشته مرحوم ناصر فروغ و بازنویسی حسین عالم بخش صورت گرفته است.

محمدرضا بهروز مجری برنامه رنگین کمان به عنوان بازیگر و محمد رحمانی، مرجان نامورآراد ، رها یزدانی، روشنک حاجی زاده، راحله قبادی، علی جعفری، جواد میدانی، مسعود جلالی راد، سعید موسوی راضی، سجاد فسنقری به عنوان عروسک گردان و صداپیشه در این اثر به ایفای نقش می پردازند.

برخی از عوامل این نمایش عبارتند از: محمد رحمانی دستیار کارگردان، معین جواهری ساخت موسیقی، اکرم صانعی طراح عروسک، شیدا درخواستی طراح صحنه، اعظم توکلی زاده روابط عمومی، رامین سفری مشاور رسانه ای، عباس کرمی مشاور تبلیغات و فضای مجازی، حسین بنیاد مسئول هماهنگی و برنامه ریزی و علیرضا یافتیان مسئول پشتیبانی.

نمایش دهکده هاپوخان با حمایت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از اول آذرماه ساعت 19 در فرهنگسرای گلستان به اجرا می رود.

انتهای پیام/