به گزارش پارس نیوز، 

حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور امروز در نشستی با کتابداران کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور، فعالیت کتابداران کتابخانه‌های مساجد سطح کشور را خالصانه و ارزشمند دانست و گفت: ایجاد کتابخانه در مساجد اقدامی بسیار ارزشمند است، اگر فعالیت کتابداران و کتابخانه‌های مساجد منسجم شود، می‌توانیم شاهد تحولی بزرگ در این عرصه باشیم.

وی با اشاره به فضای معنوی مسجد و اثرگذاری آن بر افراد مختلف افزود: بارها مشاهده کردیم خانم‌هایی که تقید چندانی به رعایت حجاب ندارند، با ورود به مساجد از فضای روحانی این مکان تأثیر می‌پذیرند و سعی می‌کنند حجاب خود را رعایت کنند. بر همین اساس باید سعی کنیم بسیاری از برنامه‌هایمان را با محوریت مساجد برگزار کنیم.

دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور یادآور شد: دهۀ 50 و 60 طلایی‌ترین دوران فعالیت مساجد در کشور ما بوده است، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ویژه در ده‌های 80 و 90 شاهد حضور کمتری از مردم در مساجد هستیم.

حجت‌الاسلام ارزانی دربارۀ مسئولیت کانونهای مساجد در قبال کتابخانه‌های مساجد و کتابداران آنها گفت: همکاری ما با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انسجام‌بخشی و رسمیت‌بخشی به فعالیت‌های کتابخانه‌های مساجد است.

دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: ثبت کتابخانه‌های مساجد در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان متولی اصلی فعالیت کتابخانه‌ها گامی بلند برای انسجام‌بخشی به فعالیت این کتابخانه‌ها است. فعالیت کتابخانه‌های مساجد نباید جزیره‌ای باشد و اگر ما خود را به درستی در کشور معرفی کنیم می‌توانیم ضمن ثبت در نهادهای مربوطه، بودجه‌‌ای نیز در این زمینه از مجلس شورای اسلامی بگیریم.

وی از خرید بیش از 5 میلیارد کتاب در طول سال و تحویل آنها به کتابخانه‌های مساجد خبر داد و افزود: در همین راستا چند روز قبل (26 آبان) کاروانی با عنوان حال خوش خواندن حدود 250 هزار کتاب را به کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور ارسال شد.

انتهای پیام/