به گزارش پارس نیوز، 

محمد خامه یار در جلسه بررسی مشکلات نمازخانه ها و مساجد شهر سلفچگان قم، افزود: تنها با اقامه نماز می توانیم ارزش های اسلامی را وارد سبک زندگی مردم کنیم و در این مسیر توجه به مسائل و مشکلات مساجد، ضروری است.
وی بیان کرد: در برخی آسیب شناسی‌ها، موضوع عدم توجه به زیر ساخت‌ها مطرح است و برای اقامه نماز و توسعه این فرهنگ، توجه به زیر ساخت‌ها نباید به غفلت و فراموشی سپرده شود.
وی همچنین با اشاره به لزوم تقویت نمازخانه ها و مساجد در سطح شهرهای استان قم، گفت: خلاء وجود مسجد و نمازخانه‌های مناسب در محور قم، سلفچگان و همچنین در فضای این شهر به خوبی لمس می‌ شود.
خامه ‌یار در این جلسه که با حضور نمایندگان استانداری قم، رئیس شورای شهر و شهردار سلفچگان، فرمانده قرارگاه پیشرفت و توسعه سپاه علی‌ بن ابی طالب(ع) و نمایندگان ادارات راهداری و فرماندهی انتظامی، برگزار شد، احصا مشکلات نمازخانه‌های بین‌ راهی را مهم دانست و گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب تهیه سند راهبردی توسعه نماز در دستور کار قرار گرفته است.
در این جلسه ساخت نمازخانه‌ ای به وسعت یک هزار متر مربع در بوستان امام علی(ع)، نامگذاری یک میدان به نام 'نماز'، ایجاد و ساخت یک نمازخانه در مدرسه شهید چمران شهر سلفچگان و بازسازی یک باب مسجد در کنار پلیس راه مورد تأکید و تصویب قرار گرفت.
همچنین در حاشیه این جلسه موضوع نگهداری و پاکیزگی مساجد و نمازخانه‌های این محور مورد توجه واقع شد.
قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش کهک، جعفریه، سلفچگان، خلجستان و مرکزی است؛ سلفچگان در فاصله 40 کیلومتری شهر قم قرار گرفته است.

انتهای پیام/