به گزارش پارس نیوز، 

بودلر در این نامه طرح خود را برای خودکشی نوشته بود، هرچند اقدام او برای خودکشی ناموفق ازآب درآمد. او این نامه را در تاریخ ۳۰ ژوئن سال ۱۸۴۵ در ۲۴ سالگی نوشته بود. مجموعه شعر «Les Fleurs du Mal» (گُل‌های رنج) معروف‌ترین اثر این نویسنده و شاعر فرانسوی است.

 

بودلر این نامه خودکشی را خطاب به معشوقه‌اش «جین دووال» نوشته بود که الهام‌بخش بسیاری از اشعار او نیز بود. در بخشی از این نامه نوشته: «زمانیکه این نامه به دست تو می‌رسد، من مرده‌ام. من خودم را می‌کشم چون دیگر نمی‌توانم زندگی کنم زیرا به شدت از خوابیدن و قدم زدن خسته شده‌ام و نمی‌توانم این وضع را تحمل کنم. من خودم را می‌کشم زیرا معتقدم که من نامیرا هستم و امیدوارم آنچنان باشد.»

آن روز بودلر اقدام به خودکشی کرد لیکن ناموفق بود. این نویسنده به زندگی خود ادامه داد تا ۲۲ سال پس از آن و در سال ۱۸۶۷ در سن ۴۶ سالگی درگذشت.

این نامه در چهارم نوامبر در حراجی «اوسِنات» فرانسه به فروش رسید. کارشناسان پیش از این حراجی تخمین زده بودند که این نامه بین ۶۰ تا ۸۰ هزار یورو به فروش برسد که یک خریدار خصوصی آن را سه برابر برآورد کارشناسان و به قیمت ۲۳۴ هزار یورو خریداری کرد.


انتهای پیام/